20.01.2018

Arka II wygrała pierwszy sparing.

Pierwszy sparing w trakcie zimowych przygotowań rozegrał nasz drugi zespół. Arka II rozgromiła Kamionkę Sopot 9:3 (4:2).

Zima 2018 - sparing nr 1

Arka II  Gdynia - Kamionka Sopot 9:3 (4:2)

Bramki: Klecha 4 (9', 11', 44', 59'), Grabowski 22', Markiewicz 57', Polański 60, Krakowiak 2 (83', 86') - 8', 38', 54'

Arka II: Krajewski (46' Krzepisz) - Babiński (65' Grabowski), Manteufel (46' Wieczorek), Bednarski (65' Manteufel), Krakowiak (46' Kozakowski), Grabowski (46' Polański), Nowakowski (46' Sikorski), Markiewicz, Gniadecki (15' Bugajewski; 65' Krakowiak), Affeld, Klecha (65' Nowakowski)

Po raz pierwszy w tym roku trener Robert Wilczyński mógł przyjrzeć się swoim zawodnikom w warunkach meczowych. W pierwszej połowie zagrał testowany bramkarz Krajewski. Sparing pechowo zakończył się dla Dominika Gniadeckiego, który już po kwadransie musiał opuścić boisko z powodu urazu.

W 8 min. gry prowadzenie objęli goście, ale dwie szybkie bramki Klechy sprawiły, że w 11 min. było 2:1 dla Arki II.  W 22 min. trzeciego gola dla naszej drużyny dołożył Grabowski. Kilkanaście minut później rywale zdobyli bramkę kontaktową, ale jeszcze przed przerwą na 4:2 podwyższył Klecha. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron zespół z Sopotu po raz kolejny zmniejszył straty do jednego gola, ale później do siatki trafiali już tylko żółto-niebiescy. Nasi zawodnicy zdobyli trzy bramki pomiędzy 57 a 60 min. i odskoczyli na 7:3. Bramkarza rywali pokonali wówczas: Markiewicz, po raz czwarty w tym meczu Klecha i Polański. W końcówce dwie bramki zdobył jeszcze Krakowiak i ustalił wynik na 9:3 dla Arki II.