21.01.2018

Zwycięstwa juniorów w sparingach.

Pierwsze sparingi w trakcie zimowych przygotowań rozegrali nasi juniorzy, którzy zmierzyli się z juniorskimi zespołami Elany Toruń. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami żółto-niebieskich 3:1.

Juniorzy starsi - sparing

Arka Gdynia - Elana Toruń 3:1 (0:0)

Bramki: Wójtowicz 51', Poręba 68', Bednarski 90' - 65'

Arka: Knut - Sławek, Matys (46' Matejek), Lisiecki, Kasprowicz (46' Rumiński), Szałecki, Bednarski (46' Wojtkowski), Młyński, Gułajski, Pek (30' Poręba), Wójtowicz

W meczu juniorów starszych Arki i Elany wszystkie bramki padły po przerwie. Prowadzenie Arce dał w 51 min. Wójtowicz. W 65 min. goście zdołali doprowadzić do wyrównania, ale już trzy minuty później Poręba celnym strzałem ponownie wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Wygraną przypieczętował w końcówce Bednarski, strzelając trzeciego gola dla żółto-niebieskich.

Juniorzy młodsi - sparing

Bramki: Faltyński 53' (k.), Urbrański 65', Obłąkowski 75' - 47' (k.)

Arka: Lewandowski (46' Michniewicz) - Szaflarski, Branicki (46' Wiśniewski), Janczak (46' zaw. testowany), Talaśka (46' Kosmala), Zbiranek (46' Wojda), Faltyński, Stępień (46' Obłąkowski), zaw. testowany (46' Rudowski), Sajda (46' Kamiński), zaw. testowany (46' Urbański)

Podobnie jak starsi koledzy, nasi juniorzy młodsi rozstrzygnęli losy sparingu z Elaną w drugiej połowie. W 47 min. Elana wyszła na prowadzenie po celnym strzale z rzutu karnego. Na bramkę dla gości szybko odpowiedział jednak Faltyński, który w 53 min. także skutecznie wykonał "jedenastkę". Zwycięstwo Arce zapewniły bramki Urbańskiego (65 min.) i Obłąkowskiego (75 min.).