22.10.2017

Zwycięstwo juniorów starszych.

W meczu 12 kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów Arka pokonała na wyjeździe Odrę Opole 3:0 (1:0).

Centralna Liga Juniorów U19 - 12 kolejka

Odra Opole - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Gniadecki 2 (7', 66'), Blok 50'

Arka: Krzepisz - Krakowiak, Blok, Lengiewicz, Polański, Wójtowicz (60' Gułajski), Skorski, Ryk (83' Markiewicz), Szałecki (65' Pek), Gniadecki (70' Sławek), Łoś

Arka odniosła pewne zwycięstwo w meczu w Opolu, który rozgrywany był w trudnych warunkach, gdyż boisko było grząskie po opadach deszczu. Prowadzenie żółto-niebieskim dał już w 7 min celnym uderzeniem Dominik Gniadecki. Wyniki 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie Arka nadal przeważała i udokumentowała to kolejnymi dwoma bramkami. W 50 min. na 2:0 podwyższył Dawid Blok, a w 66 min. wynik meczu ustalił Gniadecki, zdobywając swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Mecz odbył się na naturalnej, ale grząskiej nawierzchni. Zawodnicy bardzo dobrze wykonali zadania taktycznie, dzięki czemu zneutralizowaliśmy drużynę gospodarzy. Odra nie oddała przez cały mecz ani jednego celnego strzału. Nasze zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale w kilku sytuacjach zabrakło skuteczności.