15.07.2017

Pierwszy sparing juniorów za nami.

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem juniorzy starsi Arki zmierzyli się z drużyną Centrum Pelplin. Rywale wygrali 5:1 (2:0).

Sparing nr 1

Arka Gdynia (JA) - Centrum Pelplin 1:5 (0:2)

Bramki: Pek 48' - 22' k., 45' k., 61', 78', 90'

Pierwszym rywalem juniorów młodszych Arki w letnich sparingach był wicemistrz grupy pomorskiej 4 ligi - Centrum Pelplin. Mecz został rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 2:0. Zespół Centrum trafił do siatki w 22 i 45 minucie. W obu przypadkach zawodnicy z Pelplina skutecznie egzekwowali rzuty karne. Krótko po zmianie stronie kontaktową bramkę dla Arki zdobył Jakub Pek, który skutecznie zakończył ładną akcję żółto-niebieskich. Kolejne minuty należały jednak do rywali, którzy strzelili jeszcze trzy gole i wygrali spotkanie 5:1.

Kolejny sparing podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka rozegrają w następną sobotę z MKS-em Władysławowo (5 liga).