TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

27.06.2017

Podsumowanie sezonu: Juniorzy Młodsi.

Juniorzy młodsi jesienią wygrali ligę wojewódzką i wiosną rywalizowali w lidze makroregionalnej. Oprócz zespołów z naszego województwa grały w niej drużyny z kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

 

*Żółto-niebiescy w 14 spotkaniach zdobyli 22 pkt. (bilans 6-4-4, bramki 20-21), co dało im 3 miejsce w tabeli.

 

Podobnie jak w przypadku juniorów starszych, lepsze okazały się zespoły Lecha Poznań i Pogoni Szczecin. 

 

*Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka punktowali tak samo w meczach u siebie i na wyjeździe (11 pkt - po 3 zwycięstwa i remisy oraz 2 porażki).

 

W Gdyni bilans bramkowy wyniósł 10-10, a na obcych boiskach 10-11.

 

*Arka dysponowała czwartym najskuteczniejszym atakiem w lidze. Najwyższe zwycięstwo odniosła w 13 kolejce, gdy pokonała w Szczecinie miejscową Pogoń 4:0. 

 

*W meczach ligowych zaprezentowało się ogółem 25 zawodników. Niektórzy zawodnicy otrzymali też szansę sprawdzenia się w rozgrywkach CLJ m.in. Jan Łoś, Dawid Szałecki, Dawid Blok i Mateusz Młyński.

 

Najwięcej minut rozegrali:

 

Jakub Pek - 1101

Mariusz Sławek - 1087

Dawid Markiewicz - 998

Damian Lisiecki - 984

Mateusz Gułajski - 973 

 

Strzelcy:

 

5 - Dawid Markiewicz

3 - Mateusz Młyński, Marcel Ziemann

2 - Jakub Pek

1 - Michał Bednarski, Dawid Blok, Mateusz Gułajski, Mateusz Kasprowicz, Damian Lisiecki, Dawid Szałecki, Jan Wojtkowski

 

Najwięcej asyst:

 

4 - Mateusz Gułajski, Jakub Pek 

 

Trener Krzysztof Janczak: 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/SSPL8908_ee3173a71d6c883b4e2cc1fc62b2444b.jpg

Zajęliśmy trzecie miejsce w lidze. Nasi zawodnicy rywalizowali z najlepszymi zespołami z czterech województw. Rywalizacja z czołowymi zespołami pozwoliła na poznanie własnego potencjału oraz ocenę umiejętności na tle pozostałych zawodników z innych województw.

 

Wraz z trenerem Łukaszem Kowalskim jesteśmy zadowoleni z postawy młodych zawodników. Każdy  kolejny mecz dostarczał nam dużo informacji. Widzieliśmy poprawę w grze całego zespołu zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Błędy mogliśmy dokładnie przeanalizować, co powinno przynieść większe doświadczenie na przyszłość. Zdobyliśmy 20 bramek, ale straciliśmy aż 21 (9 w dwumeczu z Lechem Poznań). Chłopcy mogli się przekonać, jaka jest różnica między grą w lidze pomorskiej, a czołowymi zespołami z czterech województw. W wojewódzkiej lidze zdobyliśmy 68 bramek, a straciliśmy tylko 6. Na pewno nad grą w defensywie musimy jeszcze dużo pracować. W zespole jest grupa perspektywicznych zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi pierwszego zespołu. Muszą jednak pamiętać, że aby tak się stało, muszą być cierpliwi, pokorni i bardzo ciężko trenować. 

 

 KK

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BANEREK_SZKOLENIE_66e3c54e0d572eeb43362683b64c0ba1.jpg

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia