02.06.2017

Statystyka meczu Zagłębie Lubin - Arka.

To był dla Arki finał finałów tego sezonu. Zdobycie Pucharu Polski, gra przez 37 kolejek w Lotto Ekstraklasie, ma już teraz po  meczu w Lubinie jedynie słodki smak - smak zwycięstwa!

Na podsumowania sezonu przyjdzie jeszcze pora. Tak jak pod koniec 2016 roku, tak i teraz na koniec sezonu i rundy dodatkowej Arka wygrała na wyjeździe.

Arka i Rafał Siemaszko osobiście znakomicie zakończyli sezon. Rafał zdobył w lidze 11 bramek, a łącznie z Pucharem Polski 14. Jest jednym z bohaterów tego sezonu w Arce!

Arka do przerwy zdobyła 2 bramki. Najpierw po strzale Tadeusza Sochy, do odbitej przez bramkarza piłki najbliżej miał Rafał Siemaszko, który wpakował piłkę do siatki. Drugą bramkę po podaniu z lewej strony Mateusza Szwocha w pole karne zdobył Dariusz Formella. To jego trzeci gol dla Arki w lidze wiosną.

Druga połowa zaczęła się najgorzej jak mogła. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego interweniujący Michał Marcjanik głową skierował piłkę do własnej bramki.

Arka nie mogła stracić drugiej bramki wiedząc, że Górnik prowadzi w Chorzowie. Na szczęście kapitalną bramką zakończył dzieło Marcin Warcholak. Tym razem w odróżnieniu od tej strzelonej w meczu z Pogonią (porażka 1:5) sprawiła Marcinowi zdecydowanie więcej radości.

Wygrana z Zagłębiem po raz drugi na jego terenie, była dziesiątym zwycięstwem w lidze w sezonie, czwartym na wyjeździe, a pierwszym  na wyjeździe w lidze w 2017 roku.

Arka utrzymała 13 lokatę, jaką zajmowała po rundzie zasadniczej i zwiększyła przewagę nad ostatnią dwójką w tabeli.

Kapitan Arki Krzysztof Sobieraj  rozegrał mecz nr 256.

W statystykach meczowych te najważniejsze, a wiec oddane strzały i bramki były po stronie Arki.