02.06.2017

Zagłębie - Arka 1:3! MAMY UTRZYMANIE!

Arka pozostaje w Lotto Ekstraklasie! Wspaniałe zwycięstwo w Lubinie nad Zagłębiem daje nam utrzymanie! Arka zagrała przede wszystkim bardzo skutecznie, wykorzystała błędy gospodarzy. W ten szczęśliwy sposób sfinalizowaliśmy wyjątkowy sezon, który przyniósł nam triumf w Pucharze Polski i utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej! BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Zapraszamy na nasze kanały Social Media
gdzie znajdziecie wiele materiałów meczowych!

Twitter.com/ArkaGdyniaSSA
Facebook.com/ArkaGdyniaSSA

37. kolejka Lotto Ekstraklasy - grupa B

Zagłębie Lubin - Arka Gdynia  1:3  (0:2)
Bramki: Marcjanik 48'(s) - Siemaszko 19', Formella 29', Warcholak 75'

Zagłębie: Forenc - Todorovski, Jończy (46' Jagiełło), Jach, Dziwniel - Tosik, Kubicki - Woźniak (63' Mazek), Starzyński, Janoszka - Buksa (74' A. Siemaszko).

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Marciniak (90' Nalepa), Sołdecki -  Szwoch, Hofbauer (72' da Silva), Formella (83' Bożok) - Siemaszko

Żółte kartki: Hofbauer, Sołdecki, Sobieraj, da Silva

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów:

0 min - sześć lat temu Arka straciła miejsce w Ekstraklasie, grając na Dolnym Śląsku. Wtedy przegrała we Wrocławiu ze Ślaskiem. Dziś jesteśmy przekonani, że ta ziemia okaże się szczęśliwa i pozwoli nam Ekstraklasę dla Gdyni utrzymać.

0 min - dzisiejszy mecz jest jak finał z 2 maja na Stadionie Narodowym. 90 minut zadecyduje, czy okażemy się wygrani, czy przegrani. W Warszawie nasi zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i zaskoczyli całą Polskę, pokonując faworyzowanego Lecha. Dziś znów mocno wierzymy, że uda się osiągnąć równie pozytywny rezultat.

0 min - będziemy zaglądać także na to, co będzie się działo w Chorzowie, ale najważniejsze będą wydarzenia na stadionie Zagłębia. Tu wszystko jest w naszych nogach i głowach.

0 min - w tym najważniejszym meczu od pierwszej minuty zagra dziś Adam Marciniak, który zastąpi Yannicka Sambeę. Do wyjściowej jedenastki wraca też Dominik Hofbauer, który w składzie zmienił Marcusa da Silvę.

0 min - dużo media spekulowały o składzie Zagłębia Lubin. Trener Stokowiec postawił ostatecznie na swoich sprawdzonych zawodników, choć pokusił się o odmłodzenie linii obrony, gdzie obok Jacha zagra Jończy.

0 min - dużo kibiców Arki rozsianych na trybunach stadionu w Lubinie. Oby za dwie godziny szczęśliwi opuszczali ten obiekt!

0 min - piłkarze wychodzą na murawę. Arka w jednolitych niebieskich strojach, gospodarze na miedziowo.

1 min - zaczęli Arkowcy.

3 min - bardzo spokojny początek meczu. Pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się odgwizdaniem pozycji spalonej Buksy.

4 min - w odpowiedzi akcja Arki. Tadeusz Socha za mocno zagrywał do wchodzącego w pole karne Formelli i piłka opuściła boisko.

7 min - Todorovski zagrywa do Buksy na 16 metr, ale ten nie opanował piłki i spokojnie złapał ją Steinbors.

8 min - pierwszy strzał Arki! Tadeusz Socha zacentrował spod linii końcowej na 7-8 metr, gdzie główkował Formella. Piłka minęła światło bramki lubinian.

10 min - po faulu na Buksie Zagłębie będzie miało rzut wolny w ok. 35 metrów od naszej bramki.

11 min - Starzyński trafia w Szwocha! Będzie jeszcze rzut rożny dla Zagłębia.

12 min - udało się oddalić niebezpieczeństwo, ale tylko na chwilę, bo gdy piłka wróciła w nasze pole karne, Steinbors dość niepewnie odbił futbolówkę. Na szczęście bez konsekwencji.

14 min - Arkowcy znów przeprowadzili niezłą akcję, szkoda jednak, że zakończoną niecelnym strzałem z dystansu Szwocha.

15 min - pierwszy kwadrans za nami, także w Chorzowie utrzymuje się wynik bezbramkowy. Przypomnijmy - Górnik Łęczna nie może zdobyć dziś więcej punktów od Arki.

17 min - Górnik niestety obejmuje prowadzenie w Chorzowie.

19 min - gooooolllll dla Arki!!! Siemaszko!!! Całą akcję wypracował Socha, który po minięciu Kubickiego oddał płaski strzał. Forenc odbił piłkę, a z dobitką pośpieszył niezawodny Rafał!!!

22 min - znów dobra akcja gdynian! Tym razem piłkę rozprowadził Szwoch, zagrał do Siemaszki, a ten sprytnie zagrał do wbiegającego w pole karne Hofbauera. Austriak uderzył niecelnie!

26 min - Warcholak w swoim stylu wrzucił piłkę z autu w nasze pole karne, główkował Marcjanik, ale Forenc nie mógł mieć problemów ze złapaniem futbolówki.

29 min - 2:0 dla Arki!!! Formella!!! Ależ fantastycznie układa się dla nas to spotkanie! Szwoch przeprowadził akcję lewym skrzydłem i zagrał w pole karne. Tam Darek uciekł Jachowi spod krycia i uderzył z siedmiu metrów pod poprzeczkę!

32 min - powinno być już 3:0 dla Arki! Fantastyczną akcję przeprowadzili żółto-niebiescy! Piłka jak po sznurku wędrowała od nogi do nogi naszych zawodników już w polu karnym Zagłębia. Hofbauer - Siemaszko - Formella. Ten ostatni tym razem w idealnej sytuacji spudłował!

35 min - Steinbors bezbłędnie piąstkuje po dośrodkowaniu Todorovskiego w nasze pole karne.

36 min - jakiś problem ma Marcjanik, który opuszcza boisko w asyście naszych masażystów.

37 min - całe szczęście Michał wraca już na plac gry.

37 min - Szwoch faulowany na 20 metrze od bramki. Doskonała okazja dla Arki.

38 min - uderzać na bramkę próbował Hofbauer, lecz trafił w mur gospodarzy.

43 min - kapitalna interwencja Warcholaka, który wybił piłkę zagraną przez Starzyńskiego w kierunku Tosika!

44 min - ależ fura szczęścia teraz przy Arce! Znów Warcholak doskonale blokuje strzał z kilku metrów Janoszki, a dobitka Buksy szybuje ponad poprzeczką!

PRZERWA - w wymarzony sposób dla Arki toczy się to spotkanie. Arka dziś gra niezwykle skutecznie, ma pomysł na swojego rywala. Zagłębie chyba już myślami jest na urlopach, ale to nie jest nasze zmartwienie. Najważniejsze, że Arka potrafi dziś, w tym najważniejszym meczu, grać tak, jak to sobie wymarzyliśmy! I ciekawostka - zdobyliśmy bramki w 19 i 29 minucie - 1929...

Dla porządku dodajmy, że Górnik również prowadzi w Chorzowie 2:0, ale w świetle naszego rezultatu nie ma to większego znaczenia!

46 min - jedna zmiana w zespole trenera Stokowca. Za Jończego wchodzi Jagiełło.

48 min - indywidualna akcja i strzał z dystansu Woźniaka. Piłka po nogach naszych zawodników wychodzi na róg.

48 min - gol dla Zagłębia! Centra Starzyńskiego spadła na głowę Marcjanika, który skierował ją do własnej siatki! Nie wolno, nie wolno tak psuć wypracowanej przewagi!

52 min - znów Starzyński z rzutu rożnego, tym razem dobrze ustawiony Hofbauer wybija piłkę.

54 min - Siemaszko świetnie ograł Jacha, który sfaulował naszego napastnika. Jest okazja do dośrodkowania w pole karne.

54 min - obrońcy wybijają piłkę poza boisko. Korner dla Arki.

55 min - Hofbauer fauluje Janoszkę i ogląda żółtą kartkę.

56 min - Starzyński dośrodkował, a przy wyskoku do piłki Tosik sfaulował jednego znaszych obrońców i sędzia przerwał akcję gospodarzy.

58 min - efektowna parada Steinborsa po dośrodkowaniu Starzyńskiego. Rzut rożny dla lubinian.

59 min - wychodzimy obronną... nogą z tego stałego fragmentu gry.

62 min - słupek ratuje Zagłębie! Szybki atak wyprowadził Hofbauer, zagrał do wbiegającego w pole karne Szwocha, a ten uderzył mocno, ale tylko w słupek!

63 min - Kamil Mazek zastępuje Woźniaka.

66 min - do wejścia na boisko gotowy jest już da Silva.

67 min - Zagłębie długo utrzymuje się przy piłce i stara się dokładnie skonstruować swój atak. Na szczęście nasz zespół gra uważnie i skutecznie rozbija ich ataki.

72 min - zapowiada na zmiana. Marcus zmienia Hofbauera.

73 min - kartka dla Sołdeckiego.

74 min - na boisko wchodzi... Artur Siemaszko. Zmienia Adama Buksę w zespole Zagłębia.

75 min - gooooollll dla Arki! Kapitalny gol Marcina Warcholaka! Marcin zdecydował się na strzał z 30 metrów, a piłka była precyzyjnie skierowana w dolny róg bramki. Forenc wyciągnął się jak struna, ale piłki nie sięgnął! Blisko, coraz bliżej utrzymanie w Lotto Ekstraklasie!

79 min - Starzyński faulowany i to będzie okazja dla tego zawodnika na strzał z rzutu wolnego z ok. 30 metrów

79 min - strzał Starzyńskiego zmierzał pod poprzeczkę, ale Steinbors skutecznie odbija piłkę!

82 min - znów okazja dla Starzyńskiego ze stałego fragmentu gry, tym razem dośrodkowanie tego zawodnika, ale dobrze się bronimy.

82 min - znów piłka posłana w naszą szesnastkę, tym razem czyni to Todorovski, a główkuje Janoszka, ale ponad naszą bramką!

83 min - Bożok za Formellę.

84 min - okazja przed Szwochem! Strzał z 16 metrów Mateusza jednak przeleciał nad poprzeczką bramki Forenca.

84 min - da Silva strzela niemal z zerowego kąta, dlatego Forenc nie mógł nie złapać piłki.

85 min - "żółtko" dla Sobieraja

87 min - Janoszka bliski przejęcia piłki zagranej w nasze pole karne, ale ostatecznie chwyta ją Steinbors.

90 min - tu już się chyba nic nie może zmienić! Dograjmy to do końca, a Ekstraklasa nadal nasza!

90+1 min - Nalepa za Marciniaka.

KONIEC - TAK! TAK! TAK! Lotto Ekstraklasa nadal w Gdyni! Arka w najważniejszym meczu sezonu nie zawiodła i wygrała w Lubinie!