TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

21.12.2016

Juniorzy po rundzie jesiennej.

Dzisiaj młodzi zawodnicy spotkali się po raz ostatni w Klubie i na wigilijnym podsumowaniu roku. Do zajęć wrócą 9 stycznia. Wcześniej podsumowaliśmy dorobek naszej drugiej drużyny w 4 lidze. Czas na juniorów. 

 

Zmagania ligowe juniorzy Arki zakończyli na przełomie listopada i grudnia. Obie nasze drużyny mogą zaliczyć jesień do udanych.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/Zesp%C3%B3%C5%822_d8f573d2d8c913cccbaa8ea5c5fd86fa.jpg

Juniorzy starsi, prowadzeni przez trenera Jakuba Frydrycha, rywalizują w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. Po 17 kolejkach (15 z rundy jesiennej + 2 z wiosny) zajmują bardzo wysokie 3 miejsce w tabeli i ustępują jedynie Lechowi Poznań i Pogoni Szczecin.


Żółto-niebiescy jesień zakończyli z 28 pkt. na koncie (bilans 9-1-7, bramki 39-20).

 

U siebie grali bezkompromisowo i zdobyli 12 pkt. (4 zwycięstwa i 5 porażek, bramki 22-14), a do tego dołożyli 16 pkt. na wyjazdach (5 zwycięstw i remis, bramki 17-6).


Arka najwyższe zwycięstwa odniosła z Salosem Szczecin (6:1), FC Wrocław (5:0) oraz na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (4:0). Liczba strzelonych goli dała naszej drużynie 4 miejsce w lidze pod kątem skuteczności. Bramkarzy rywali częściej pokonywali jedynie zawodnicy Lecha, Pogoni i plasującego się na 4 pozycji Piasta Gliwice. Jeśli chodzi o defensywę to żółto-niebiescy byli drugą najlepiej broniącą ekipą w lidze.

 

W naszym zespole jesienią zaprezentowało się 40 zawodników. Duża rotacja w kadrze była spowodowana faktem, że część zawodników występowała też w drugim zespole w 4 lidze. 

 

Najwięcej minut na boisku spędzili:

Norbert Hołtyn (1032 min.), Damian Gębiś (988 min.), Krzysztof Krakowiak (932 min.) i Oskar Ryk (893 min.)


Dla Arki bramki jesienią zdobywało 15 zawodników.

 

Strzelcy:

Szymon Nowicki- 6 bramek

Dominik Gniadecki i Oskar Ryk - po 5

 

Najwięcej asyst:

Gniadecki - 5

Maciej Kozakowski -3

 

Trener Jakub Frydrych:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A8414_06e45f1d5540dbc3e88a4b46cd81e765.jpg

- Uważam, że możemy być zadowoleni z naszej postawy dotychczasowych meczach w CLJ. Zdobyliśmy 28 pkt. i plasujemy się w czołówce tabeli, choć mogliśmy pokusić się jeszcze o kilka punktów więcej. Trzeba pamiętać, że w poszczególnych meczach graliśmy w różnych zestawieniach personalnych. Czasami trzon składu tworzyli zawodnicy z rocznika 1999, którzy rywalizowali ze starszymi o rok zawodnikami.

 

Chłopaki zasłużyli na słowa uznania za pracę, jaką wykonali przez całą rundę oraz za zaangażowanie i walkę na boisku. Nigdy nie jest jednak tak dobrze, by nie mogło być jeszcze lepiej. Dlatego będziemy zimą pracować, by dobrze przygotować się do wiosennych spotkań. Chcemy pokazać się w nich z jak najlepszej strony i zdobyć tak dużo punktów, jak to tylko będzie możliwe.


Na wiosnę juniorzy starsi rozegrają 13 spotkań (6 u siebie, 7 na boiskach rywali). Rywalizację wznowią 11 lub 12 marca, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z zajmującym 11 miejsce Falubazem Zielona Góra.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/jm_jesien2016_2cc85abf24748380c27d29d72aed199e.jpg

Z kolei juniorzy młodsi jesienią grali w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych Gr. B. i wygrali te rozgrywki zdobywając 37 pkt. Drugą w tabeli Lechię wyprzedzili o 2 pkt. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka wygrali 12 ligowych spotkań, jedno zremisowali i raz musieli uznać wyższość rywal.

 

Żółto-niebiescy w Gdyni zdobyli 19 pkt. (6 zwycięstw i remis, bramki 39-4), a na wyjeździe 18 pkt. (6 zwycięstw i porażka). W 14 spotkaniach zdobyli ogółem 68 bramek, a stracili zaledwie 6. Najwyższe zwycięstwo odnieśli w meczu z KTS-K Luzino, który zakończył się dwucyfrowym wynikiem i wygraną Arki aż 11:1.

 

W meczach ligowych zaprezentowało się ogółem 28 zawodników.

 

Najwięcej grali:

Mateusz Młyński (888 min),

Dawid Szałecki (878 min),

Jakub Pek (778 min),

Dawid Blok (758 min)

Paweł Sobczak (754 min).

 

Strzelcy:

Jan Łoś - 16 bramek

Mateusz Młyński - 8 

 

Najwięcej asyst:

Jakub Pek - 10 asyst

Mateusz Młyński - 6

Paweł Sobczak - 5

 

Na wiosnę Arka zagra w międzywojewódzkiej Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Rywalizować w niej będą, oprócz przedstawicieli naszego województwa, zespoły z kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. 

 

Trener Krzysztof Janczak:

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/JANCZAK_741d3a3cbf8ba61521be15625e9fd423.jpg

- Wraz z trenerem Łukaszem Kowalskim, jesteśmy zadowoleni z postawy młodych zawodników. Zajęliśmy pierwsze miejsce w lidze, dzięki czemu na wiosnę będziemy grali w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Nasi zawodnicy będą mogli rywalizować z najlepszymi zespołami z czterech województw. Rywalizacja z czołowymi zespołami pozwoli na poznanie własnego potencjału oraz ocenę umiejętności na tle innych zawodników.

 

Z tygodnia na tydzień i w każdym kolejnym meczu widzieliśmy poprawę w grze całego zespołu - zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Zdobyliśmy 68 bramek w 14 meczach, co daje średnio 4,8 bramki na mecz.

 

Straciliśmy 6 bramek z czego 5 goli w pierwszych 5 meczach. Wniosek z tego, że po każdym kolejnym meczu gra defensywna wyglądała coraz lepiej. W zespole jest duża grupa perspektywicznych zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi pierwszego zespołu. Muszą jednak  pamiętać, że aby tak się stało i by mogli zaistnieć w piłce seniorskiej, muszą być cierpliwi, pokorni i bardzo ciężko trenować. 

 

Opracowanie: KK
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia