22.10.2016

Dwa zwycięstwa juniorów.

Nasi juniorzy sięgnęli dziś po komplet punktów. W Centralnej Lidze Juniorów starsi pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 3:0 (1:0). Natomiast młodsi wygrali u siebie z Polonią Gdańsk 4:0 (1:0).

Centralna Liga Juniorów - 12 kolejka

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Ryk 10', Wośk 62' (k.), Polański 90'

Arka: Więckowicz - Babiński, Wieczorek, Pasieka (76' Manteufel), Krakowiak, Hołtyn, Nowakowski, Ryk (46' Łoś), Gniadecki (80' Kozakowski), Klecha (46' Polański), Wośk

Faworytem tego spotkania byli znajdujący się w czołówce tabeli grupy zachodniej CLJ żółto-niebiescy. Nasz zespół nie pozwolił rywalom na sprawienie niespodzianki i sięgnął w Legnicy po 3 punkty.

Arka prowadziła już do przerwy po golu Oskara Ryka w 10 min. meczu. Po tej bramce przewagę osiągnęła Miedź, która ambitnie dążyła do odrobienia strat. Jednak defensywa naszej drużyny spisywała się bez zarzutu i nie pozwoliła rywalom na doprowadzenie do remisu.

W drugiej połowie żółto-niebiescy jeszcze dwa razy pokonali bramkarza zespołu z Legnicy. W 62 min. z karnego trafił Kamil Wośk. Jedenastka została podyktowa za faul na wbiegającym w pole karne Janie Łosiu. Wynik meczu na 3:0 ustalił w samej końcówce Adrian Polański, który wykorzystał dośrodkowanie Macieja Kozakowskiego z głębi pola.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- Po ostatniej porażce to zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Realnie oceniając to spotkanie, można powiedzieć, że wynik jest lepszy niż gra. Zrealizowaliśmy jednak zadanie, wygraliśmy i przygotowujemy się teraz do kolejnego meczu.

Po 13 spotkaniach Arka ma w dorobku 22 pkt. Teraz naszych juniorów starszych czekają dwa tygodnie przerwy, bowiem mecz 13 kolejki z Lechem został rozegany awansem. Do ligowej rywalizacji podopieczni trenera Frydrycha wrócą 5 listopada, gdy podejmą na własnym boisku Pogoń Szczecin.

Tabela Grupy Zachodniej CLJ

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 9 kolejka

Arka Gdynia - Polonia Gdańsk 4:0 (1:0)

Bramki: Młyński 38' (k.), Markiewicz 41', Komsta 58', Sobczak 70'

Arka: Schwarz - Lewiński (41' Bachleda Mateusz), Szałecki, Blok, Kasprowicz, Sobczak (72' Cierocki), Markiewicz, Młyński (70' Matejek), Bednarski (72' Szwoch), Pek (60' Poręba), Bachleda Maciej (41' Komsta)

Podobnie jak starsi koledzy, także juniorzy młodsi przystępowali do spotkania z outsiderem tabeli w roli faworyta. Od początku meczu Arka posiadała inicjatywę i do przerwy prowadziła 1:0. Autorem bramki był Mateusz Młyński, który w 38 min. wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka przyśpieszyli grę i strzelili jeszcze trzy gole. Zaraz po zmianie stron na 2:0 podwyższył Dawid Markiewicz. Trzecią bramkę zdobył w 58 min. Sebastian Komsta, a wynik meczu ustalił w 70 min. Paweł Sobczak.

Nasz zespół po tym zwycięstwie ma na swoim koncie 21 pkt. (8 rozegranych spotkań). W następnej kolejce Arka zmierzy się na wyjeździe z Czarnymi Pruszcz Gdański.