15.10.2016

Efektowne wygrane juniorów!

Efektowne zwycięstwa odniosły dziś nasze zespoły juniorskie! Juniorzy starsi wygrali z Piastem Gliwice 3:0 (1:0), a młodsi na wyjeździe z Drutex-Bytovią 5:0 (4:0).

Centralna Liga Juniorów - 11 kolejka

Arka Gdynia - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Bramki: Sz. Nowicki 2 (14', 77'), Ziarkowski 57'

Arka: Pruszyński - Bednarski, Lisiecki, Wawszczyk, Gębiś (85' Manteufel), Olszewski, Łyszyk, Gniadecki (75' Kozakowski), Gabor (77' Klecha), Sz.Nowicki, Ziarkowski (80' Sarnowski)

Spotkanie w Gdyni było niezwykle ważne dla obu zespołów, gdyż sąsiadują one ze sobą w ligowej tabeli. Piast był przed tym meczem na 3 miejscu, a Arka plasowała się o lokatę niżej. Z bezpośredniego pojedynku górą wyszli żółto-niebiescy, którzy objęli prowadzenie w 14 min. po golu Szymona Nowickiego. 17-letni napastnik wykorzystał błąd obrońcy gości i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie podopieczni trenera Jakuba Frydrycha mieli dużą przewagę, stwarzali sobie kolejne sytuacje i przypieczętowali swoją wygraną zdobywając dwie kolejne bramki. W 57 min. na 2:0 podwyższył Krystian Ziarkowski po dobrym podaniu Nowickiego.

Wynik całego meczu ustalił w 77 min. bardzo skuteczny w ostatnich tygodniach Nowicki, który popisał się celnym strzałem zza pola karnego.

Trener Frydrych po meczu:

- Wiedzieliśmy, że Piast to bardzo dobry zespół i było to widać na boisku. Cieszymy się ze zwycięstwa i stylu jaki zaprezentowaliśmy, szczególnie w drugiej połowie. Cały zespół zagrał dobre zawody. Zawodnicy, którzy zeszli z drugiego zespołu, dali jakość, jakiej od nich oczekujemy. Szymon Nowicki ponownie wpisał się na listę strzelców. Był dziś bardzo aktywny, zdobył dwie bramki, a przy trzeciej asystował. Napastnik, który systematycznie zdobywa bramki, to skarb dla drużyny.

Nasz zespół odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i wyprzedził Piasta w tabeli grupy zachodniej CLJ. Szansa na podtrzymanie dobrej passy już w najbliższą środę w meczu z Lechem Poznań.

Tabela Grupy Zachodniej CLJ

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 8 kolejka

Drutex-Bytovia Bytów - Arka Gdynia 0:5 (0:4)

Bramki: Lewiński 23', Łoś 2 (31',58'), Pek 33' Młyński 40'

Arka: Knut, Lewiński (55' Grądziel), Matys (25' Poręba), Blok, Kasprowicz (60' Bachleda Mateusz), Bednarski (65' Matejek), Szałecki, Młyński (50' Bachleda Maciej), Szwoch (60' Komsta), Pek, Łoś

Żółta kartka: Blok

Żółto-niebiescy po raz kolejny w tym sezonie sięgnęli po 3 punkty. Mimo, że to gospodarze stworzyli sobie jako pierwsi dobrą okazję do objęcia prowadzenia, to losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której Arka zdobyła aż cztery bramki.

Wynik meczu otworzył w 23 min. Paweł Lewiński, który zakończył zespołową akcję. Następnie w ciągu 9 minut do siatki trafili jeszcze: Jan Łoś, Jakub Pek i tuż przed przerwą po szybkiej kontrze Mateusz Młyński.

W drugiej części Arka kontrolowała przebieg gry, często zagrażała bramce rywali i  pokusiła się o strzelenie jeszcze jednego gola. W 58 min. swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Łoś i ustalił wynik końcowy wynik na 5:0 dla naszej drużyny.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

- Cieszy zwycięstwo i dobra gra w pewnych fragmentach meczu. Musimy jednak pracować nad skutecznością, gdyż w drugiej połowie mieliśmy jeszcze cztery 100-procentowe okazje i wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy.

Po tym zwycięstwie Arka ma na swoim koncie 18 pkt. W następnej kolejce podopieczni trenera Janczaka zagrają w Gdyni z Polonią Gdańsk.