09.10.2016

Efektowne zwycięstwa juniorów!

Nasze zespoły juniorskie odniosły w niedzielę efektowne zwycięstwa w meczach ligowych. Juniorzy starsi wygrali na wyjeździe z Gryfem Słupsk 4:1 (0:1), a młodsi rozgromili u siebie Rodło Kwidzyn 7:0 (4:0).

Centralna Liga Juniorów – 10 kolejka

Gryf Słupsk – Arka Gdynia 1:4 (1:0)

Bramki: 30' (k.) - Sikorski 56', Gniadecki 2 (65', 74'), Ziarkowski 73'

Arka:  Pruszyński - Wieczorek, Lisiecki, Krakowiak, Babiński (80' Manteufel), Sikorski, Ryk (46' B.Nowicki), Gniadecki (75' Kozakowski), Grabowski (46' Ziarkowski), Sz.Nowicki, Łoś

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. W 30 min. jeden z zawodników  Gryfa pewnie wykorzystał rzut karny i pokonał Piotra Pruszyńskiego. Szanse na wyrównanie miał Jan Łoś, ale nie zdołał z bliska trafić do siatki.

Po zmianie stron na boisku rządzili już jednak żółto-niebiescy, a zdobyte cztery gole dały im efektowne zwycięstwo. Do remisu doprowadził w 56 min. strzałem z ok. 20 metrów Oskar Sikorski. Następnie do siatki trafili: w 65 min. Dominik Gniadecki, któremu dogrywał Sikorski oraz w 73 min. po indywidualnej akcji Kamil Ziarkowski. Wynik na 4:1 ustalił kilkadziesiąt sekund później Gniadecki, strzelając swojego drugiego gola w dzisiejszym spotkaniu.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

- W pierwszej połowie nasza gra nie wyglądała dobrze i  konieczne były zmiany. Dobrze zaprezentowali się Ziarkowski i Bartek Nowicki, którzy pojawili się po przerwie i napędzali nasze ataki. Świetne zawody rozegrali też Sikorski i Gniadecki. W dużej mierze, dzięki ich grze możemy cieszyć się ze zwycięstwa.

Po tym meczu Arka ma na swoim koncie 16 pkt i zajmuje 4 miejsce w tabeli. Szansa na kolejne punkty już w przyszłą sobotę, kiedy to nasz zespół zmierzy się w Gdyni z Piastem Gliwice.

Tabela Grupy Zachodniej CLJ

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych – 7 kolejka

Arka Gdynia – Rodło Kwidzyn 7:0 (4:0)

Bramki: Pek - 2 (12', 16') , Szałecki - 2 (50', 75'), Blok 30', Bachleda Maciej 34', Matejek 78'

Arka: Schwarz, Lewiński, Blok, Szałecki, Kasprowicz (50' Bachleda Mateusz), Sobczak (70' Matys), Bednarski, Wojtkowski (41' Poręba), Młyński, Pek (76' Matejek), Bachleda Maciej (50' Komsta)

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka nie pozostawili przeciwnikom złudzeń i już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy meczu. Do przerwy prowadzili 4:0, a w drugiej części meczu dołożyli kolejne trzy bramki.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Dawid Szałecki i Jakub Pek, a po jednym trafieniu zanotowali Maciej Bachleda, Dawid Blok i Paweł Matejek.

W całym meczu Arkowcy posiadali ogromną przewagę, stwarzając wiele dogodnych sytuacji bramkowych. Stworzyli tyle sytuacji, że wynik mógłby być  jeszcze wyższy.

Po 7 kolejkach nasi juniorzy młodsi zajmują 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 pkt. W swoim następnym meczu zagrają na wyjeździe z Drutex-Bytowią.