TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

29.09.2016

Konferencja przed meczem Arka - Piast Gliwice: Chcemy iść za ciosem!

W klubowym sklepie FANS HOME na Stadionie Miejskim w Gdyni odbyła się konferencja prasowa przed sobotnim meczem Arki z Piastem Gliwice. Obecni byli: trener Grzegorz Niciński, menadżer Pawel Bednarczyk  oraz zawodnicy Dawid Sołdecki i Dominik Hofbauer.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2139_beac8302802afce851fb50076e2f3170.jpg

Na początku rzecznik prasowy przypomniał o rozpoczynającej się w poniedziałek sprzedaży biletów na mecz derbowy Arki z Lechią. Zachęcał wszystkich, którzy do tej pory nie byli na meczu Arki do zakupu biletów na mecze z Piastem i Pogonią, gdyż tylko zakup biletu na co najmniej jeden mecz w tym sezonie uprawniać będzie do zakupu na derby w 1 etapie.

 

Przechodząc do sobotniego meczu wspomniał, że Piast to drużyna nr 5 w historii kontaktów z  naszym zespołem. Do tej pory na szczeblu centralnym zanotowaliśmy 30 pojedynków z bilansem 10 zw. -8 rem.-12 por.,  br. 34-32.

 

Co ciekawe  w 4 ostatnich pojedynkach miedzy tymi zespołami  w 1 lidze zanotowaliśmy 2 remisy po 2:2, a w poprzednich pojedynkach na najwyższym szczeblu Arka wygrała w Gdyni 2:1, a w Gliwicach było 2:2.

 

Konferencja oprócz wątków związanych, że spotkaniem z Piastem była okazją do przedstawienia bliżej kibicom i dziennikarzom Dominika Hofbauera.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A1164_b504e712d5adeed1435a3c19fd0ddec9.jpg

Dominik chwalił atmosferę, która sprzyja jego asymilacji z zespołem:

 

Miałem łatwe wejście do zespołu. Wszyscy koledzy z drużyny, trenerzy, także pracownicy byli  bardzo mili i pomogli szybko mi się zaadoptować.  Jestem szczęśliwy, że jestem tutaj. Miałem okazje zagrać w dwóch meczach. Pierwszy u siebie, gdzie nasi kibice tworzą fantastyczną atmosferę. Drugi był także wyjątkowy przeciwko Lechowi w Poznaniu. Nie często gra się przy tak dużej widowni.

 

Pochwały po meczu z Lechem dotyczące gry w defensywie  skomentował Dawid Sołdecki:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A1210_9071566faecab91a9c2cf359cf8f1c66.jpg

Trener uczy nas tego, że obrona zaczyna się od ataku. To zasługa całej drużyny, nie tylko bloku defensywnego, bo razem wygrywamy, razem przegrywany. Na pewno cieszy nas ten remis i to, że jest to wynik na zero z tyłu.

 

Trener Grzegorz Niciński debiutował jako pierwszy trener Arki 2 lata temu i o to pytali także dziennikarze. Pod względem stażu zbliża się bowiem do swojego wychowawcy śp. Jacka Dziubińskiego, który pracował  jako pierwszy trener 2,5 roku.

 

Grzegorz Niciński:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A1186_cf4abe645077369c7037c6372b01f6b4.jpg

Trener Dziubiński praktycznie mnie wychował. Zaczynałem swoją przygodę z piłką u trenera Dziubińskiego, potem tak się potoczyło, że w wieku 17 lat z kilkoma zawodnikami weszliśmy do pierwszej drużyny. Utrzymaliśmy się, potem Arka awansowała. Z trenerem Dziubińskim przeszedłem praktycznie całe życie piłkarskie i trenerskie. Tak się potoczyło, że trenera nie ma wśród nas. Bardzo tego żałuję, bo na pewno by nam pomógł. Cały czas byłem z nim w kontakcie. Szkoda takiego fachowca, takie jest życie. Na pewno gdzieś nas ogląda.

 

W piłce się żyje z tygodnia na tydzień. Teraz jest w miarę pozytywnie, ale za 2-3  kolejki, nie daj Boże coś, to panowie będą pierwsi, żeby jakieś roszady na stanowisku trenerskim zrobić. Tak to jest i ja się z tym liczę. Chcę jak najdłużej pracować w Arce, a długość będzie się wiązała z wynikami drużyny. Tak jest na całym świecie i tak na pewno będzie w Gdyni.

 

Dawid Sołdeckego zapytano o to,  który mecz w defensywie Arka zagrała najlepiej:

 

Graliśmy u siebie bardzo dobre mecze pod względem obronnym i nie traciliśmy bramek. Przełamanie na wyjeździe i zagranie na zero, to jest dla nas plus. Gdy jeszcze częściej będziemy zagrażali przeciwnikowi, będziemy więcej punktować także na wyjeździe.

 

 

Pytano o ambicje Dominika dotyczące pozycji w zespole:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A1138_a90ec29e177b756676e0d9987c369922.jpg

To normalne, że wszedłem dopiero do drużyny i zaczynam jako zmiennik. Zespól dobrze sobie radzi, zdobywa punkty. Chciałbym wejść do pierwszej jedenastki, ale na to potrzeba czasu. Muszę poznać drużynę, schematy gry, a od trenera będzie zależało kiedy uzna, że jestem gotowy do tego, żeby grać w pierwszej 11-stce.

 

Większych różnic miedzy ligą polską i austriacką nie widzi. W Polsce gra się nieco bardzie fizycznie. Dlaczego wybrał grę w polskiej lidze.

 

Chciałem coś zmienić w swojej karierze. Stąd decyzja o wyjeździe z Austrii. Jeśli chodzi o Gdynię wiedziałem czego się spodziewać, oglądałem  video ze spotkań, widziałem jaka jest tu publika, otoczka spotkań.

 

Jak ocenia pozyskanie Dominika trener Niciński:

 

Dominik był u nas tydzień czasu, decyzja była na tak, potem formalności. To jest zawodnik, który będzie nam pasował, bowiem jest uniwersalny. Chcemy wykorzystać go w zależności od potrzeby, nie tylko na jednej pozycji. Grał w dobrej lidze, a przed nami 12 spotkań, 10 w lidze i 2 pucharowe. Zawsze zespół ustawiamy pod daną drużynę.

 

Domink cieszył się z tego, że w dniu w którym został uprawniony, powołano go do 18-stki  i zadebiutował przeciwko Cracovii w dniu swoich urodzin.

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2149_8f068fe896d719bd2b263b07dcf6c276.jpg

 

Pytano trenera o Michała Nalepę:

 

Michał miał przerwę, trenuje z zespołem i trenuje indywidualnie. Przygotowujemy go, aby jak najszybciej mógł zagrać. Zaczyna mieć coraz większe obciążenia. Będzie przygotowywany po to, aby jeszcze w tej rundzie nam pomóc. Miał przerwę. Każdy nam jest potrzebny, tym bardziej Michał Nalepa w swojej dobrej dyspozycji.

 

 

Korzystając z obecności menadżera klubu Pawła Bednarczyka, który wystąpił także w roli tłumacza, zapytano o kwestie związane z pozyskaniem Ukraińca  Andrija Waceby.

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/P73A1153_108fcf9b4c0c3af47e7b8c6943c185b7.jpg

Andrij będzie przebywał z zespołem, będzie się przygotowywał, ale do końca roku w meczu oficjalnym nie będzie mógł zagrać. Zawodnik był na Ukrainie amatorem, a przepis  mówiący o zmianie barw do 31 marca dotyczy tylko zawodników profesjonalnych.  Gdyby był amatorem w Polsce mógłby grać, niestety jest inaczej. To się wiąże ze zmianą federacji i stąd problem.

 

Trenera Arki pytano o nastawienie przed meczem z Piastem:

 

Tak się gra jak przeciwnik pozwala. Graliśmy z Lechem Poznań, drużyną bardzo dobrą, krreatywną. Chceilibyśmy w każdym meczu dominować i dyktować warunki gry, ale zderzyliśmy się z bardzo dobrym Lechem, stąd taki dobór zawodników i taktyki. Dało to nam 1 punkt, z którego jesteśmy zadowoleni.

 

Gramy u siebie mecz z Piastem. Nie zapominajmy, że jest to drużyna, która w tamtym sezonie grała bardzo dobrze.  Wrócił trener (Latal-przyp. red.) i jest kwestią czasu kiedy Piast zacznie punktować. Spodziewamy się trudnego meczu, ale gramy u siebie i chcemy się pokusić o 3 punkty.

 

Trener z pokorą podchodzi do kwestii postrzegania Arki jako faworyta tego najbliższego meczu:

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2156_8d30df529ac246b02586169c1ab01dd1.jpg

Za nami 10 kolejek. W dalszym ciągu podkreślam, że naszym celem jest utrzymanie. Gramy z drużyną, która bardzo dobrze w tamtym sezonie funkcjonowała w Ekstraklasie. Na pewno przyjadą tu zagrać dobry mecz i zdobyć punkty. Nasza w tym głowa aby się jak najlepiej do tego meczu przygotować i zagrać na tyle skutecznie i dobrze, żeby punkty zostały w Gdyni.

 

Piast nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i jest to zespół, który może w każdej chwili wrócić na swoje tory, a w piłce nożnej  wszystko jest możliwe. Nie sugerowałbym się tabelą, bo tam są drużyny, których mało kto się spodziewał, że będą tak nisko.

 

 

Większych problemów kadrowych nie mamy. Poza Michałem i Yannickiem, wszyscy są gotowi do gry, także Darek Zjawiński.  Trzeba umieć się bronić i atakować. Pomysł na ten mecz mamy. Punktujemy i chcemy pójść za ciosem. Czeka nas trudne zadanie, jak co tydzień w tej klasie rozgrywkowej.

 

Jestem zadowolony, że mam kilku zawodników na dana pozycję, że trwa rywalizacja. Jest ciekawa i dobra. Zawodnicy, którzy nie grają muszą wszystko robić, aby zagrać, a ci którzy dostają szansę muszą się pokazać.

 

tryb

 

BILETY NA MECZ Z PIASTEM GLIWICE

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bilet_online_174cdbb30debfaa25635f1e4d53c2188.jpg

 

                                                BILETY NA DERBY OD 3 PAŹDZIERNIKA!!!

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ARKLGDBILETY_4a44d99407251ec93da924b80169cc38.jpg

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/BILETY_096f37b192dd58e61ca9f49e75e7c977.jpgPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia