24.03.2016

Juniorzy z 1 punktem. Relacje.

W rozegranych w czwartek spotkaniach juniorów, jeden punkt zdobyli podopieczni Jakuba Frydrycha, którzy zremisowali z Górnikiem Konin 2:2.  Podopieczni Krzysztofa Janczaka muszą na punkty poczekać do następnej kolejki.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 22. kolejka:

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 1:2 (1:2)

Bramki: Węsierski 6' - 27', 36'

Arka:  Moczadło, Izdebski, Regulski, Niciński, Krakowiak (61' Gębiś), Hołtyn (61' Olszewski M.), Wolak (71' Łyszyk), Kłosowski (82' Stepnowski), Bach, Hebel , Węsierski

Mecz był prowadzony w szybkim tempie. Arka dobrze utrzymywała się przy piłce, stwarzając sytuacje podbramkowe, ale zawodnicy z Koszalina umiejętnie wychodzili z kontrami.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Arka zdobyła prowadzenie już w 6 minucie, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzył Węsierski. Pomimo dobrego początku "Arkowcy" nie ustrzegli się błędów, czego efektem były dwie stracone bramki.

W drugiej połowie przewaga Arki wzrosła, ale szwankowała skuteczność i precyzja pod bramką przeciwnika. Ostatecznie nie udało się zdobyć nawet 1 punktu.

Trener Krzysztof Janczak:

Kolejna przegrana boli tym bardziej, że piłkarsko wyglądamy dobrze. Brakuje jednak koncentracji w grze defensywnej, przez co tracimy dużo bramek. Musimy za wszelką cenę poprawić skuteczność. Przeciwnik miał trzy sytuacje i wykorzystał dwie, a my mieliśmy sześć i zdobywamy tylko jedną bramkę.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych -  2 kolejka:

Arka Gdynia- Górnik Konin 2:2 (1:1)

Bramki:  Sikorski 2 (28', 68') - 17', 65'

Arka: Więckowicz, Bednarski, Skierka, Kozakowski, Polański, Sikorski, Nowakowski (60' Ryk), Nowicki B., Brojek ( 51' Kafka), Bugajewski (60' Gniadecki), Nowicki Sz.

W 17 minucie goście po raz pierwszy przedostali się pod bramkę żółto - niebieskich uruchamiając skrzydłowego, który w towarzystwie trzech obrońców Arki zdołał oddać skuteczny strzał.

Stracona bramka pobudziła młodych "Arkowców" i chwilę później przed świetną okazją stanął Szymon Nowicki, który z najbliższej odległości nie zdołał jednak pokonać golkipera gości. W 25 minucie kolejną dobrą okazję zmarnował Bartosz Nowicki, gdy piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Górnika.

W 28 minucie po strzale Szymona Nowickiego  bramkarz sparował futbolówkę pod nogi Sikorskiego, a ten z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Jeszcze przed przerwą żółto niebiescy zmarnowali 100 % okazję ...

W drugiej części Arka nadal atakowała, a rywale ograniczyli się do kontrataków. Po jednym z nich zdobyli kolejną bramkę przy sporej pomocy naszych defensorów. Radość Górnika nie trwała zbyt długo,  bo dobrze dysponowany tego dnia był Sikorski, który zdobył drugą bramkę.

W końcówce wynik przesądzić mógł Szymon Nowicki, jednak tego dnia napastnik Arki nie nastawił dobrze celownika i mecz zakończył się podziałem punktów.

Trener Jakub Frydrych:

Zawodnicy podobnie jak w Bydgoszczy przekonali się, że w tej lidze każdy błąd kosztuje bardzo dużo. Pomimo przewagi jaką osiągnęliśmy, w tym meczu raziła nieskuteczność i błędy indywidualne przy stracie obu bramek. Za tydzień udajemy się do Poznania, gdzie czeka nas ciężki mecz, jednak mam nadzieję, że chłopcy wyciagną wnioski po tych dwóch kolejkach i zagrają przede wszystkim bardziej skoncentrowani.