28.08.2006

Wygrali juniorzy

3. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych:
Trzy punkty w meczu z Rodłem Kwidzyn

W trzeciej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia wygrała z drużyną Rodło Kwidzyn 7:0. Już w 2 minucie meczu po podaniu Dawida Kobierzyńskiego Marcin Pawłowski uzyskał prowadzenie dla Arki. Druga bramka także była autorstwa Pawłowskiego, który wykorzystał świetne podanie od Chełmikowskiego. Na 3:0 podwyższył Ćwiklik po asyście Kobierzyńskiego. Po przerwie żółto-niebiescy nie zwalniali tempa. W 46 minucie gry Sychowski wykorzystał długie podanie Chełmikowskiego i zdobył czwartą bramkę dla Arki. W 50 minucie znów Chełmikowski asystował przy bramce Płażyńskiego. Na 6:0 podwyższył Adam Dmochowski a 5 minut przed końcem spotkania wynik na 7:0 ustalił Płażyński.

Arka Gdynia - Rodło Kwidzyn 7:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Pawłowski 2', 2:0 Pawłowski, 3:0 Ćwiklik. 4:0 Sychowski 46', 5:0 Płażyński, 6:0 Dmochowski, 7:0 Płażyński 75'.
Skład Arki: Mierzejewski (60` Walkowski) – Chełmikowski, Pakosz, Dampc (41` Płażyński), Bruggemann (66` Dmochowski) – Sobczyński, Ostrowski (16` Frankowski ), Sychowski (61` Janota) – Kobierzyński (57` Darasz), Ćwiklik, Pawłowski (49` Wójcikiewicz).

Kolejny mecz Juniorzy młodsi rozegrają 03.09.2006 r. w Gdańsku z Gedanią. Początek spotkania godz. 16.00 (Gdańsk, ul. Kościuszki).

3. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych:
Zwycięstwo w meczu z Rodłem Kwidzyn

Juniorzy starsi podejmowali w trzeciej kolejce PLJ A drużynę Rodła Kwidzyn.Nasza drużyna odniosła pewne zwycięstwo 3:0. Goście od początku meczu nastawieni na grę z kontry bronili się całym zespołem na swojej połowie, wyprowadzając sporadycznie kontry dwoma trzema zawodnikami. Długo nie padały bramki (mimo wielu dobrych okazji ) i dopiero w 43 minucie po rajdzie Sebastiana Karnata, sędzia podyktował rzut karny za faul na tym zawodniku. Karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany.
Druga połowa to ponownie przewaga w polu nad przeciwnikiem, który w głównej mierze koncentrował się nad tym, aby nie stracić więcej bramek. Jednak wraz z upływem czasu przeciwnik tracił siły i możliwość skutecznej obrony, czego efektem były bramki Łukasza Borkowskiego (po dośrodkowaniu Dominika Karolczuka) w 75 min, oraz bramki Łukasza Jaszczyka z rzutu karnego po faulu na Dominiku Korolczuku w 83 minucie gry.
Gra drużyny mogła się podobać dużymi fragmentami meczu i pozwala sądzić że kolejne mecze będą coraz lepsze w wykonaniu naszych młodych zawodników.

Arka Gdynia - Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Karnat 43' (k), 2:0 Borkowski 75', 3:0 Jaszczyk 83'.
Żółte kartki: Karnat, Korolczuk, Jaszczyk, Szwoch, Kostuch, Borkowski (Arka) - Kordowski, Warczak, Albrecht, Strociak (Rodło).
Czerwona kartka: Szczuka (Rodło) za dwie żółte.
Skład Arki: Kortas (80' Elżanowski) – Szwoch, Kostuch, Wolski, Jaszczyk – Karnat, Borkowski, Kowalski – Zawadzki, Wróblewski, Korolczuk.

Kolejny mecz Juniorzy starsi rozegrają z Polonią Gdańsk 02.09.2006 o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy.