15.11.2015

Chrobry - Arka 0:1. Wymarzony koniec rundy jesiennej!

Mocnym akcentem Arka zakończyła rundę jesienną tego sezonu! Po bramce Pawła Abbotta w 45 minucie wygrała w Głogowie z Chrobrym 1:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli!

17. kolejka I ligi

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramki: Abbott 45'

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Bogusławski, Byrtek, Samiec - Kościelniak (73' Hodowany) , Malinowski (72' Michalec), Drewniak, Szczepaniak (59' Sędziak), Wojciechowski - Górski

Arka: Jałocha - Stolc, Fialho, Marcjanik, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz, Bożok (90' Wojowski), Yussuff -  Tomasiewicz (75' Mosiejko) - Abbott (73' Siemaszko).

Żółte kartki: Malinowski, Drewniak - Fiahlo, Tomasiewicz, Siemaszko (x2)
Czerwone kartki: Siemaszko (90' za dwie żółte)

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

0 min - jak zwykle w zespole naszego rywala znaleźliśmy byłego zawodnika Arki. Dziś jest Maciej Górski, który w Gdyni grał w sezonie 2012/13.

0 min - trener Niciński nie mógł dziś skorzystać z usług Michała Nalepy (powołanie do reprezentacji młodzieżowej) i Tadeusza Sochy (nadmiar żółtych kartek). W wyjściowym składzie, podobnie jak w spotkaniu z Dolcanem, brakuje także Krzysztofa Sobieraja. Są natomiast Przemysław Stolc, Alan Fialho, Grzegorz Tomasiewicz i Rashid Yussuff.

0 min - niestety dzisiejszy mecz będzie toczony przy pustych trybunach...

0 min - piłkarze wychodzą już na murawę. Arka na żółto-niebiesko, gospodarze w pomarańczowo-czarnych kompletach strojów.

0 min - mamy minutę ciszy ku czci ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu.

0 min - zaczął Chrobry!

2 min - Arka rozpoczęła od ataku pozycyjnego. Na razie bez strzału na bramkę.

4 min - pierwsze dośrodkowanie w pole karne autorstwa Marcusa da Silvy. Z problemami, ale poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

7 min - było gorąco w naszym polu karnym. Na szczęście zbyt długo zastanawiał się Górski, a gdy przed szansą stanął Szczepaniak, strzał udało się zablokować!

8 min - strzał Górskiego z 15 metrów broni Jałocha!

9 min - w odpowiedzi niezła okazja przed Abbottem, ale nasz napastnik nie zdołał ograć Byrtka i Chrobry przejął piłkę.

13 min - po podaniu da Silvy przed pole karne, zabrać się z piłką w szesnastkę nie zdołał Yussuff.

15 min - będzie pierwszy rzut rożny dla Chrobrego po interwencji Marcjanika.

16 min - dośrodkowywał Drewniak, piastkował Jalocha.

16 min - szybka akcja Yussuffa i teraz to Arka będzie miała rzut rożny.

17 min - było groźnie! Dobra centra Bożoka z narożnika boiska i strzał Fialho mija światło bramki Janickiego!

20 min - bardzo groźnie pod naszą bramką! Centra Drewniaka z rzutu rożnego spada na głowę Bogusławskiego, który mógł bezkarnie uderzyć na bramkę! Na szczęście trafił w sam jej środek, gdzie ustawiony był Jałocha!

22 min - przejęcie przez Arkę piłki w środku pola. Rozgrywał da Silva, na pozycję wychodził Abbott, ale zagranie Brazylijczyka nieudane. Szkoda...

25 min - błąd Fiahlo, który stracił piłkę i uciekł się do faulu. Żółta kartka!

29 min - tym razem to Fiahlo faulowany. Malinowski ogląda żółtą kartkę.

31 min - Yussuff wywalczył rzut rożny dla naszej drużyny.

31 min - słupek ratuje Chrobrego! Bożok zagrał z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Tomasiewicza, który zdołał oddać strzał, ale niestety tylko w słupek!

34 min - spóźniony wślizg Tomasiewicza i teraz to on ogląda żółty kartonik.

35 min - indywidualna akcja Abbotta, który padł jak długi na 18 metrze! Nie ma gwizdka sędziego!

37 min - piłka zacentrowana z rzutu rożnego przez da Silvę była zawieszona na idealnej wysokości, ale górą obrońcy z Głogowa

38 min - szybki wypad Arki. Abbott wykłada piłkę Yussuffowi, ten strzela bez namysłu, ale pewnie broni Janicki!

41 min - dobrze rozwijała się akcja Arki przed polem karnym Chrobrego. Niestety w kluczowym momencie Tomasiewiczowi piłkę spod nóg wybił Byrtek.

43 min - bardzo groźne zagranie Szczepaniaka w pole karne Arki, ale jeszcze lepsza interwencja Jałochy, który zdołał wybić piłkę przed pole karne.

45 min - gooollll!!! Abbott kapitalnie zamyka dośrodkowanie Stolca w kierunku dalszego słupka! To była świetna akcja całego zespołu! da Silva przejął piłkę w środku boiska, zagrał do Tomasiewicza, a ten uruchomił na skrzydle Stolca. Brawo!

PRZERWA - gdy wydawało się, że do szatni zawodnicy zejdą z bezbramkowym remisem, kapitalna akcja Arki daje jej prowadzenie! Wcześniej nie za wiele się działo, jesli nie liczyć strzału w słupek Tomasiewicza. Arka była jednak bardziej konkretna w swoich akcjach i zasłużenie prowadzi.

46 min - gramy! Od środka tym razem zaczęła Arka.

47 min - nieudana próba da Silvy zagrania pod bramkę Janickiego.

48 min - strzał Yussuffa z 20 metrów leciał w światło bramki, ale Janicki spokojnie chwyta piłkę.

53 min - nieco wyżej pochodzą pod rywala arkowcy. To sprawia gospodarzom sporo problemów przy rozegraniu futbolówki.

56 min - akcja Górskiego z lewej strony naszego pola karnego. Piłka wychodzi na rzut rożny po odbiciu się od pleców Marcusa

56 min - strzał z dystansu Malinowskiego trafia w głowę Stolca i znów korner dla gospodarzy.

57 min - faul Stolca na Drewniaku i rzut wolny dla Chrobergo, będzie szansa na groźne dośrodkowanie w naszą szesnastkę.

58 min - i było groźnie! Drewniak posłał piłkę w kierunku Byrtka, ale ofiarnie tam interweniował Stolc, co ułatwiło chwycenie piłki Konradowi Jałosze.

59 min - tym razem Arka w ataku. Centra Yussuffa wybita na rzut rożny. Wcześniej Sędziak zmienia Szczepaniaka.

60 min - uporali się ze stałym fragmentem gry gospodarze.

61 min - Miro Bożok uderzył niecelnie zza pola karnego. Szkoda, bo była okazja na bardziej precyzyjny strzał!

63 min - ależ okazję miał Abbott! Abbott przejął piłkę od Tomasiewicza, która zmierzała w kierunku Janickiego, minął bramkarza gospodarzy i oddał strzał do pustej bramki! W ostatniej chwili wrócił się Bogusławski i wybił piłkę niemal z linii bramkowej!

68 min - da Silva spróbował strzału zza pola karnego, ale bez większego powodzenia.

69 min - zółta kartka dla Drewniaka za faul na Bożoku.

70 min - szybka akcja Drewniaka, który podaje w pole karne do Górskiego, a napastnik Chrobrego uderzył bez zastanowienia na bramkę Arki! Na szczęście lekko i bez problemu interweniował Jałocha.

72 min - podwójna zmiana w zespole Chrobrego. Michalec i Hodowany za Malinowskiego i Kościelniaka

73 min - zmiana w naszym zespole. Siemaszko za Abbotta

75 min - i jeszcze jednak korekta w naszym składzie. Mosiejko za Tomasiewicza.

77 min - dwójkowa akcja Bożoka i da Silvy. Niestety wszystko skończyło się w rękach Janickiego.

81 min - faul Siemaszki przy linii bocznej. Moze być groźne dosrodkowanie w pole karne.

81 min - Drewniak centruje, a Byrtek teatralnie upada w szesnastce. Nie dał się na to nabrać sędzia Radkiewicz.

83 min - przepiękna akcja Siemaszki, który najpierw ograł Drewniaka, a potem krótki zwód i oddany kapitalny strzał na bramkę! Janicki świetnie to jednak odbija!

86 min - da Silva minął rywala i wpadł w pole karne przy końcowej linii boiska! Niestety zdecydował się na strzał z ostrego kąta, co nie sprawiło większych problemów Janickiemu.

87 min - marcus fauluje rywala pod linią boczną i będzie okazja na centrę nasze pole karne.

87 min - świetnie wybijamy piłkę z naszej szesnastki. Yussuff od razu uruchomił Siemaszkę, ale niemal na środek boiska wyszedł Janicki i uratował swój zespół!

88 min - niefrotunne zagranie Fiahlo w kierunku własnej bramki i Jałocha ofiarnie interweniuje!

89 min - żółta kartka dla Siemaszki.

90 min - 3 minuty dolicza sędzia

90+1 min - Wojowski zmienia Bożoka.

90+2 min - druga żółta kartka dla Siemaszki! Kończymy ten mecz w dziesiątkę!

KONIEC - z przytupem Arka zakończyła jesienną serię gier w 1 lidze. Zwycięstwo z bardzo solidnym zespołem Chrobrego Głogów daje nam drugie miejsce w tabeli, a więc premiujące na koniec sezonu awansem do Ekstraklasy (biorąc poprawkę na jeden zaległy mecz Zagłębia Sosnowiec). Arka była w tym spotkaniu zdecydowanie groźniejsza, stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia goli i jedną wykorzystała, co dziś wystarczyło do sięgnięcia po trzy punkty. Brawo!