TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.07.2015

Miroslav Bożok: Gdybym nie wrócił mógłbym żałować do końca życia!

Miro Bożok wrócił do Arki po 4 latach. W Arce zagrał w 40 meczach. Potem reprezentował jeszcze barwy GKS Bełchatów, wrócił do Zemplinu, a wiosną 2014 trafił do Górnika Łęczna. W Ekstraklasie ogółem rozegrał 108 meczów i strzelił 7 goli.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/bozok_8b5cd84dc981fc500a169b2e4f24bf49.jpg

 

 

Wróciłeś do Arki i powiedziałeś w jednym z wywiadów, że to dla Ciebie największe wyzwanie w karierze. Co miałeś na myśli?

 

Tak uważam. Dla mnie tak właśnie jest. Wiadomo, że kibicuję Arce i kiedyś spadłem z nią do 1 ligi, a teraz stawiam sobie wyzwanie, aby najpóźniej w ciągu 2 lat wrócić z nią tam gdzie jest jej miejsce, czyli do Ekstraklasy.

 

Przed sezonem trudno jest oceniać szanse i rozdzielać rolę. Wszystko zweryfikują mecze. Mówię także o swoim prywatnym celu, jaki ja sobie postawiłem wracając tutaj do Gdyni.

 

Taka lojalność i otwarte deklarowanie sympatii jak było odbierane w klubach, w których grałeś?

 

W Bełchatowie raczej nie było to nagłośnione. Dopiero jak przychodziłem do Górnika Łęczna zostałem zapytany od razu na pierwszej konferencji prasowej o swoją sympatię do Arki i jak to widzę. Arka wówczas walczyła także o awans, ale nie miałem z tym problemu. Zarówno w klubie jak i koledzy w szatni uszanowali to, a kibice zaakceptowali.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/1287349712_14_236684524_629083ec7579f050d92a7dfb4537d273.jpg

 

Po spadku odejście z Arki było trudną decyzją?

 

Było dla mnie przykrym doświadczeniem, ale wówczas chciałem grać w Ekstraklasie. Odszedłem , ale dość szybko do mnie dotarło, że będę chciał tu wrócić i zagrać ponownie.

 

Po odejściu z Arki był Bełchatów i odejście po półtorej sezonu  na Słowację do rodzinnego Zemplina Michalovce.

 

Jeśli chodzi o ówczesną sytuację w Bełchatowie nie była ona najlepsza.  Klub miał spore problemy finansowe , zmieniali się trenerzy , nie układało się nam i postanowiłem odejść.  Wróciłem na Słowację  do 1 ligi , a ta decyzja także była spowodowana naszą sytuacja życiową, gdyż żona była w ciąży  i chcieliśmy, aby nasze dziecko tam się urodziło.

 

Postanowiłeś wrócić do naszej ligi i pojawiła się oferta z Łęcznej. Podobnie jak Bełchatów walczyliście do końca o utrzymanie .

 

Sporo znajomych z Gdyni śledziło nasze wyniki. Ogólnie powiem tylko, że wiosna była w naszym wykonaniu zdecydowanie słabsza, a przyczyny i wnioski .. No cóż to już mnie nie dotyczy.  

 

Mimo utrzymania postanowiłeś odejść?

 

Przed końcem sezonu miałem telefon z Arki  od Pawła Bednarczyka, czy nie chciałbym wrócić do Arki. Miałem także inne zapytania i propozycje, ale powiedziałem, że jeżeli będą konkrety to mój menadżer ma skoncentrować się wyłącznie na umowie z Arką.  To był dla mnie wybór nr 1 i na tym głównie mi zależało.

 

Zdawałem sobie sprawę, że jeżeli teraz nie wrócę do Gdyni, to może to nie nastąpić nigdy i  mogę tego żałować do końca życia.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A1249_eebcc24c921c1c20b492fd6215825c0e.jpg

 

Wróciłeś w to samo miejsce?

 

Nie, teraz potrzebuję i szukam mieszkania 3 pokojowego. Nela ma 2 latka, a pod koniec lipca szykuje się nam powiększenie rodziny. Na świat przyjdzie druga córeczka. Na razie mieszkam u znajomych i szukam odpowiedniej opcji.

 

Czyli jak dobrze pójdzie będziemy oczekiwać podczas pierwszego meczu na tradycyjną kołyskę?

 

Tak , mam nadzieję, że do pierwszego meczu wszystko się dobrze rozwiąże i będę mógł skoncentrować się tylko na treningach i meczach. 

 

Jak postrzegasz zespół? Pierwszy sparing oglądałeś , w drugim już uczestniczyłeś. Na wnioski chyba za wcześnie?

 

Drużynę odbieram bardzo pozytywnie. Nawet oceniając ostatni sezon, uważam, że stać ten zespól na zdecydowanie więcej niż 10-te miejsce, które było. Ale spokojnie. Zespół ma potencjał i wierzę, że pokażemy to  w tym sezonie.

 

Jeśli chodzi o Twoją grę to zdecydowanie więcej zacząłeś grywać  w środku niż na skrzydle?

 

Jestem już doświadczonym zawodnikiem  i myslę, że poradzę sobie na każdej pozycji. Grałem zarówno w Bełchatowie jak i w Łęcznej raz w środku, raz na lewej stronie . Więcej asyst miałem jednak ze skrzydła.

 

Gdy grałem poprzednio w Gdyni wykonywałem sporo pracy, ale nie miało to odbicia w statystykach. Teraz myślę, że będzie zdecydowanie lepiej.

 

Na razie w sparingach trenerzy rotują składem. Im bliżej ligi  kształtować się będzie skład wyjściowy. Twoje ambicje to zapewne pierwsza jedenastka?

 

Zobaczymy, zawsze to trener podejmuje ostateczne decyzje o skaldzie, który jest najbardziej optymalny.

 

Po wzmocnieniach oraz przy zawodnikach , którzy zostali powinniście włączyć się do walki o czołowe lokaty w nowym sezonie?

 

W Gdyni zawsze była i jest presja na zespół, na zawodników, na wynik. Z tym trzeba się pogodzić. Wiem, że w stosunku do mojej osoby też tak będzie. Powalczymy. Wierze, że pomogę drużynie i wspólnie coś osiągniemy.

 

Nie ma innej opcji. Tylko walczyć w każdym meczu o 3 punkty. Arce nie wypada inaczej jak grać u siebie o zwycięstwo i nie bać się rywali. W każdym meczu będziemy walczyć i jak wspomniałem wierzę w ten zespół  i to, że powalczymy o  najwyższe miejsca w tabeli.

 

rozmawiał: tryb

 

 

KARNETY NA NOWY SEZON JUŻ W SPRZEDAŻY!

 

Przypominamy, że kupno karnetu daje szereg korzyści i stałość ceny wobec ruchomych cen biletów, jakie będą w nowym sezonie.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/www_slider_karnety_2015_6e119ae1d929816ffa6f1a490a3fb5a8.jpg

 

                                      ZACHĘCAMY DO KUPNA KARNETÓW PRZEZ INTERNET!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/KARNETYONLINE_19cd6ea69c93c9a00cf9f2dc567b978d.jpg
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia