09.05.2015

Arka - Bytovia 0:1. Przerwana passa w Gdyni.

Nie doczekaliśmy się dziesiątego meczu bez porażki na stadionie w Gdyni. Tą serię zakończyła broniąca się przed spadkiem Bytovia, która oddała jeden celny strzał na bramkę, a to wystarczyło do zgranięcia kompletu punktów.

29. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Bytovia 0:1 (0:0)

Bramki: Mandrysz 77'

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz (78' Wojowski), Nalepa (75' Tomasiewicz), Łukasiewicz, Ława, Marcus da Silva - Szubert (54' Lomski).

Drutex-Bytovia: Laskowski - Wilczyński, Socha, Bąk, Wróbel - Mąka (38' Bajić), Kryszak, Mandrysz (87' Jastrzembski), Szewczyk, Jakóbowski (90' Formela) - Surdykowski.

Żółte kartki: Marcjanik - Mandrysz, Laskowski

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 4214

0 min - skończyła się passa meczów wiosną bez porażki żółto-niebieskich w Suwałkach. Mamy za to inną serię, którą chcemy przedłużać bez końca - spotkania bez porażki w Gdyni! Do dziś uzbierało się ich dziewięć.

0 min - znów w zespole gości nie brakuje byłych zawodników Arki. Dziś są nimi Wojciech Wilczyński i Janusz Surdykowski - obaj rozpoczynają mecz w wyjściowym składzie.

0 min - trzymamy też kciuki za dobry występ sedziego Pskita, który niekoniecznie cieszy się najlepszą opinią wśród kibiców Arki.

0 min - dzis 201. występ Bartosza Ławy w zespole Arki, stąd krótka miła uroczystość przed pierwszym gwizdkiem.

2 min - piłka z głębi pola do Surdykowskiego. Byłoby groźnie, ale Marcjanik świetnie wybił mu piłkę spod nóg. Rzut rożny.

3 min - z kornera dosrodkowywał Mąka, ale Sobieraj spokojnie oddala zagrożenie.

7 min - Mąka fauluje Renusza przy lewym narożniku pola karnego.

8 min - dośrodkowanie Nalepy wybijają przed szesnastkę goście, a tam z powietrza uderzył Ława, lecz wysoko nad bramką.

11 min - dobra piłka na skrzydło do Marcusa, ale płaskie zagranie w pole karne Brazylijczyka pada łupem gości.

12 min - zagranie z naszej połowy przedłużył głową Nalepa, dzięki czemu Szubert mógł się ścigać z obrońcami Bytovii. Odegrał piłkę na skrzydło do nadbiegającego Renusza, ale zagranie skrzydłowego Arki w polu karnym zostało zablokowane.

13 min - ryzykownie, ale skutecznie Stolc wybił piłkę spod nóg Mąki, ktory wchodził już w nasze pole karne. Brawo!

19 min - Pskit odwizdał faul Szuberta na Bąku, a mógł nasz napastnik znaleźć się sam przed Laskowskim.

20 min - Renusz zszedł spod linii bocznej do środka z piłką przy nodze i uderzył tuż przy słupku!

21 min - Arka jest strona dominującą, ale na razie nic z tego nie wynika. Brakuje szybkich akcji i dokladnych podań w okolicy pola karnego Bytovii. Rywale starają wysoko podchodzić pod naszych obrońców, ale im też niewiele na razie wychodzi.

28 min - Mandrysz fauluje Renusza w miejscu, które pozwala na dobre dośrodkowanie w pole karne.

29 min - jednak inny wariant wybrał Nalepa. Odegrał do Warcholaka, który spróbował strzału na bramkę, ale to nie było udane zagranie naszego obrońcy.

32 min - Robert Mandrysz fauluje Bartka Ławę i ogląda żółtą kartkę.

33 min - ładna kombinacja arkowców na linii pola karnego gości. Łutu szczęścia zabrakło do przedarcia się z piłką przed Laskowskiego.

35 min - dosrodkowanie Renusza dociera do Nalepy, ten się przewraca w szesnastce, ale gwizdek sędziego milczy. Wydaje się, że słusznie.

35 min - mocny strzał da Silvy zza pola karnego, Laskowski paruje piłkę na rzut rożny!

37 min - zderzenie Renusza z Mandryszem. Wyglądało to groźnie, ale szczęśliwie nic się nikomu poważnego nie stało.

38 min - zaskakująca decyzja trenera Kafarskiego, który przeprowadza pierwszą zmianę w swoim zespole. Mąkę zmienia Bajić.

40 min - Łukasiewicz dopada piłkę na 15. metrze i uderza potężnie, ale nad bramką!

41 min - wrzutka z autu Warcholaka dociera do Renusza, ten szukał miejsca do oddania strzału, ostatecznie podaje do da Silvy, którego uderzenie zostaje odbite na rzut rożny!

42 min - stały fragment nie przynosi nam żadnej wymiernej korzyści.

43 min - piłka po raz pierwszy od dłuższego czasu znalazła się w naszym polu karnym. Dobra akcją popisał się Jakóbowski, ale Marcjanik również zasłuzył na pochwałę, bo skutecznie zakończył akcję zawodnika z Bytowa.

45 min - znów dobra akcja, tym razem z prawej strony Jakóbowskiego, który zagrał piłkę pod naszą bramkę. Niestety "machnął się" tym razem Marcjanik, ale szczęście było przy Arce, bo Surdykowski popełnił przewinienie, co nie umknęło sędziemu.

45+1 min - z rzutu wolnego w nasze pole karne piłkę posłał Kryszak, do uderzenia ekwilibrystycznie złożył się Surydkowski i niewiele pomylił się były napastnik żółto-niebieskich, dzis grajacy dla Bytovii.

PRZERWA- wynik oddaje to, co działo się na boisku. Jeden celny strzał na bramkę Bytovii to za mało, aby schodzić do szatni z prowadzeniem. Goście, którzy walczą o utrzymanie, ani razu nie posłali piłki w swiatło bramki Miszczuka.

49 min - rzut wolny spod linii bocznej wykonał Kryszak. Piłka poszła w kierunku blizszego słupka, gdzie Stolc bezpiecznie wybił piłkę na rzut rożny. Z kornerem spokojnie poradzili sobie arkowcy.

50 min - centra Renusza do Szuberta na jedenasty metr. Szubert sięga piłki głową, ale jest też trafiony przez Bąka. Szubert nie będzie w stanie kontynuować gry! Do wejścia szykuje się Patrik Lomski. To bedzie powrót Fina do gry w pierwszym zespole po kontuzji.

54 min - Lomski już na boisku. W rolę napastnika wcieli się teraz Marcus da Silva.

60 min - niestety mecz niewiele odbiega swoim przebiegiem od tego, co obserwowaliśmy w pierwszej połowie.

61 min - z rzutu wolnego Kryszak posłał piłkę w nasze pole karne, a tam Stolc dwukrotnie głową wybijał piłkę poza szesnastkę.

62 min - bardzo podobna sytuacja. Znów Kryszak z rzutu wolnego posyła piłkę pod naszą bramkę, ale tym razem Warcholak uprzedza Bajića.

65 min - chyba najgroźniejsza akcja Arki w tym meczu! Marcus do Lomskiego, a Fin spod linii końcowej zagrał wzdłuz bramki gości. Tracona piłka przez obrońcę minimalnie mija nadbiegajacych Nalepę i Renusza!

65 min - Renusz zdecydował się na strzał z 20 metrów i nie trafił.

70 min - bardzo dobre podanie Nalepy do wchodzącego w szesnastkę gości da Silvy, ale tam o włos szybszy był Socha!

71 min - Surdykowski walczył z naszymi obrońcami na piatym metrze od bramki Miszczuka i był bliski oddania strzału głową, lecz na szczęście stało się inaczej.

73 min - dośrodkowanie Ławy z wolnego na dalszy słupek, gdzie nieudanie głową zgrać przed bramkę próbował Sobieraj.

75 min - mamy debiut w Arce! Grzegorz Tomasiewicz zmienia Nalepę!

77 min - gol dla Bytovii! Błąd naszych obrońców wykorzystał Mandrysz, który precyzyjnym strzałem pokonał Miszczuka!

78 min - Arka ruszyła do ataku. Oby nie za późno.

84 min - czekamy na gola dla Arki, ale przede wszystkim na poważne zagrożenie bramce Laskowskiego. Na razie nie możemy się tego doczekać.

89 min - Marcjanik faulem przerywa szarżę Jakóbowskiego i nie mogło być innej kary niż żółta kartka.

90 min - nerwy puszczają jednym i drugim. A czas płynie...

90+3 min - Ława dośrodkował z rzutu wolnego, ale radzą sobie z tym zagraniem goście.

90+4 min - Ława z rzutu rożnego. Wciąż nie ma bramki!

KONIEC - to nie był najlepszy mecz w wykonaniu Arki. Bytovia też nie zagrała wielkiego spotkania, ale wyjeżdża z Gdyni z trzema punktami. Miejmy nadzieję, że wyraźna obniżka formy żółto-niebieskich zakończy się na tym spotkaniu.