14.03.2015

Statystyka meczu Arka - Stomil: Arka gra - Arka strzela!

Drugi mecz z rzędu w Gdyni i kolejny raz festiwal bramek. Tym razem "Arkowcy" byli skuteczni już do przerwy. Wtedy to bramkarza gości w ciągu 8 minut pokonali Michał Nalepa, Michał Renusz i Marcus da Silva.

Każda bramka ma swoją historię, ale ta Michała Renusza należała do tych z gatunku "stadiony świata". Kapitalne uderzenie zawsze robi wrażenie. Zadowolenie powinni być także Michał Nalepa i Marcus.  Ten drugi dołożył kolejne 2 bramki i ma już ich na końcie w barwach Arki 27 w 72 meczach.

Warto wspomnieć o asystach Pawła Abbotta. Najpierw znakomite podanie do  "Małego", a potem strzał który bramkarz odbił wprost na głowę Marcusa.  To także plus pierwszych spotkań w Gdyni.

50 mecz w barwach Arki zaliczył Paweł Wojowski. Miał kilka szans aby wpisać się na listę strzelców ,  zaliczył asystę przy czwartej bramce.  Po raz 195 zagrał kapitan Krzysztof Sobieraj. Do 200 meczu brakuje mu więc już tylko 5 gier.

Jedyną żółtą  kartkę w Arce otrzymał Marcin Warcholak i to oznacza, że w meczu przeciwko Widzewowi będzie pauzować.

Arka była dzisiaj znowu skuteczna. Goście oddali do przerwy tylko 1 niecelny strzał. Po przerwie zdobyli jednak honorowe trafienie.

Arka wygrała jednak pewnie i wyrównała bilans spotkań wygrywając ze Stomilem po 4 meczach.

Łącznie 10 spotkań: 3 zwycięstwa Arki - 4 remisy - 3 porażki , br. 13-12.