14.03.2015

Arka - Stomil 4:1! Kolejna czwórka żółto-niebieskich!

W Gdyni kibice się nie mogą nudzić. Po 4:0 nad GKS Tychy, dziś 4:1 ze Stomilem Olsztyn. Arka we wspaniałym stylu zaczęła ligową wiosnę i wspina się w tabeli 1. ligi. Dziś znów świetny występ zaliczył Marcus da Silva, który zainkasował kolejne dwa trafienia. Brawo Arka!

21 kolejka 1 ligi- sezon 2014/15

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 4:1 (3:0)

Bramki: Nalepa 18', Renusz 24', da Silva 26', 63' - Machulenko 78'

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj Warcholak - Renusz, Nalepa (65' Rzuchowski), Łukasiewicz (85' Gałecki), Wojowski - Da Silva, Abbott (73' Szubert)

Stomil: Skiba - Bucholc, Berezowskyj, Czarnecki, Wełna - Maczułenko, Jegliński, Szymonowicz, Skoba (46' Łukasik), Żwir (46' Pi.Głowacki) - Koval (81' Jamróz).

Żółte kartki: Warcholak - Pi.Głowacki, Koval, Wełna, Machulenko

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Widzów: 5594

0 min - Trener Niciński stawia dzisiaj od początku na zawodników, którzy rozpoczęli zwycięską drugą połowę meczu z Tychami.

0 min - poza 18-stką z podanej 20-stki Lech oraz Lomski, którego wykluczył uraz.

0 min - napływają wyniki z innych pierwszoligowych boisk. Nigdzie nie brakuje goli, miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie w Gdyni. Oczywiście o ten dorobek mają zadbać arkowcy :)

1 min - zaczęli goście.

2 min - spóźniony w ataku ostro sfaulował "kasującego" atak gości Stolca.

4 min - Renusz minimalnie niecelnie zagrywał do Abbotta. Szkoda, bo nasz napastnik mógł się znaleźć sam przed Skibą, strzegącym dziś bramki Stomilu.

5 min - pierwszy, choć niecelny strzał Arki. Jego autorem da Silva, który uderzył z ok. 30 metrów.

8 min - dośrodkowanie Bucholca wzdłuż bramki, piłka w rękach Miszczuka.

10 min - faul na Nalepie w okolicach narożnika pola karnego gości.

11 min - rzut wolny świetnie wykonał Warcholak. Płasko, ale bardzo silnie bitą piłkę odbija Skiba, a Marcjanik o włos od skutecznej dobitki! Górą jednak Skiba!

12 min - w rewanżu bardzo groźna akcja Stomilu! Na szczęście będący sam na sam z Miszczukiem Koval był na spalonym.

14 min - pierwszy rzut rożny dla gości, bez większego zagrożenia dla naszej bramki.

16 min - zza pola karnego uderzył Abbott, na rzut rożny piłkę odbił Skiba. Niestety stały fragment nie przyniósł Arce większych korzyści.

18 min - gooooollll dla Arki!!! Piękne podanie Abbotta w tempo do wchodzącego w pole karne Nalepy, a ten pewnie pokonuje bramkarza Stomilu!

20 min - Marcin Warcholak dynamicznie wbiegł z piłką w pole karne, ale uderzył niecelnie!

24 min - gooolll dla Arki! Fenomenalne uderzenie Renusza lewą nogą z 25 metrów w samo okienko bramki Skiby! Cóż za gol!

26 min - kanonada w Gdyni!! Już 3:0!! Tym razem akcja spod linii końcowej, Abbott strzelił z ostrego kąta, piłkę odbija jeszcze Skiba, ale głową do pustej bramki zagrywa da Silva!!!

30 min - niesamowity obrót tego meczu. Arka zadały trzy ciosy w krótkim odstępie czasu i trudno przypuszczać, aby Stomil mógł się z tego jeszcze podnieść. Tym bardziej, że Arka wciąż naciska rywala i kto wie, czy to jeszcze nie koniec strzelania w pierwszej połowie.

36 min - Warcholak znów potężnie uderza na bramkę, ale tym razem wyraźnie przestrzelił.

38 min - próba zaskoczenia Miszczuka w wykonaniu Żwira, ale nieudana

43 min - doskonałe, lekkie i dokladne podanie ponad głową obrońcy Abbotta do Marcusa w polu karnym, ale Brazylijczyk jednak nie opanował piłki!

PRZERWA - fantastyczna połowa w wykonaniu Arki! Tym razem już w pierwszej części meczu arkowcy "dopadli" przeciwnika i mocno go pokąsali. Po zdobyciu trzech goli podopieczni trenera Nicińskiego kontrolowali grę i nie dopuścili praktycznie przeciwnika pod swoją szesnastkę. Ciekawe, czy Stomil zaryzykuje i poszuka bramek w tym meczu, a to może być szansa dla Arki na kolejne trafienia.

46 min - trener Jabłoński zdecydował się na zmiany - Żwira zastąpił Piotr Głowacki, a Skobę Łukasik.

47 min - pewny chwyt Miszczuka przy dośrodkowaniu z prawej strony. Przy tej interwencji podcięty przez Piotra Głowackiego, który obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

50 min - świetne wejście Wojowskiego w pole karne, ale tam nasz pomocnik już zachował się nienajlepiej, bo zamiast podawać do pozostajacych bez obieki kolegów, uwiklał się w drybling i stracił piłkę!

51 min - a my tymczasem mamy rekord frekwencji w tym sezonie na stadionie w Gdyni! Na trybunach zasiadło dziś 5594 widzów!

53 min - kolejna świetna okazja Arki zaprzepaszczona! Rajdem z piłką popisał się Nalepa, a gdy dobiegł do 17-go metra uderzył mocno, ale niecelnie!

54 min - nieudana próba dośrodkowania Wojowskiego z lewego skrzydła.

57 min - Stomil bliski gola! Machulenko przyjął piłke w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka. Miszczuk tylko odprowadził piłkę wzrokiem, a ta na nasze szczęście minęła bramkę o centymetry!

60 min - brawa dla Sobieraja, który odważnym wślizgiem powstrzymał szarżującego Piotra Głowackiego.

62 min - Stomil jednak odważnie postanowił zaatakować. Czy uda się go "ukarać" i zdobyć czwartą bramkę?

63 min - TAK! Ależ szybko odpowiedział na nasze pytanie Marcus da Silva! Wojowski świetnie zacentrował z lewej strony, a Brazylijczykowi pozostało tylko dostawić głowę! 4:0!

65 min - Nalepę zmienia Rzuchowski.

68 min - kiks Kovala, który złożył się uderzenia z powietrza! Szczęście Miszczuka, bo pozycja napastnika Stomilu była dogodna.

71 min - faulowany Łukasik przez Łukasiewicza w miejscu, z którego można skutecznie uderzyć z rzutu wolnego (22 metr). Na szczęście wykonujący ten stały fragment Machulenko strzelił bardzo niecelnie.

72 min - żółta kartka dla Warcholaka

73 min - Szubert zmienia Pawła Abbotta. Choc bez bramki, to był udany mecz napastnika.

75 min - Wojowski faulowany na wysokości pola karnego. Żółta kartka dla Kovala. Zacentrował z wolnego Rzuchowski i choć zagotowało się w polu karnym, Stomil wyszedł z opresji obronną ręką.

76 min - kolejna akcja da Silvy, tym razem uprzedził go Skiba.

78 min - gol dla Stomilu! Machulenko otrzymał dokładne podanie od Łukasika, wbiegł z lewej strony w pole karne i pokonał Miszczuka!

80 min - kolejna okazja dla olsztynian. Rzut wolny z 25 metrów wykonał Koval, ale trafił w mur. Kontrę wyprowadzał Rzuchowski, ale sfaulował go Machulenko i dostał żółtą kartkę.

81 min - byly zawodnik Arki, Łukasz Jamróz zmienia Kovala.

82 min - celny strzał Łukasika, ale w sam środek bramki. Nie miał kłopotów Miszczuk.

85 min - Gałecki zmienia Łukasiewicza.

87 min - da Silva zmarnował szansę na hat-tricka! Z szybką kontrą wybiegł Wojowski, zagrał na środek do da Silvy, ale ten mimo przewagi liczebnej arkowców pośpieszył się ze strzałem i ułatwił skuteczną interwencję Skibie!

88 min - żółta kartka dla Wełny.

88 min - indywidualna akcja Rzuchowskiego, który w pojedynkę ograł kilku rywali, ale zamiast podać do Marcusa, chciał sam skończyć akcję. Jego strzał został jednak zablokowany i Skiba spokojnie przejął piłkę.

90 min - znów gorąco w polu karnym olsztynian, ale nie udało się tym razem uderzyć na bramkę.

KONIEC - tylko jedną porażkę do dzisiaj odnotował na wyjeździe w tym sezonie Stomil Olsztyn. Receptę na zespół Jabłońskiego znalazł Grzegorz Niciński i jego podopieczni. Już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy rywalizacji, ale mimo to, spotkanie było interesujące do ostatniej minuty. Jedno jest pewne, na meczach w Gdyni kibice się nie nudzą!