24.08.2006

Wyśmienity start juniorów!

W niedzielę 20 sierpnia na obiektach gdyńskiego Gosir-u Juniorzy Arki Gdynia SSA zainaugurowały jesienną rundę Pomorskiej Ligi Juniorów. W sezonie rozgrywkowym 2006/2007 nastąpiła zmiana regulaminu rozgrywek, jesień i wiosnę rozgrywać będziemy w systemie ligi 16 zespołowej (bez podziału po zimie na grupę mistrzowską i spadkową), natomiast z ligi spadnie 5 zespołów, awans zaś uzyskają tylko 3 zespoły. Pomorska Liga Juniorów od sezonu 2007/2008 będzie liczyć 14 zespołów.

Nasze zespoły przygotowywały się do sezonu na zgrupowaniu w Krajence. Po powrocie do Gdyni na swoich obiektach doskonalone były elementy taktyczno – techniczne.

Do drużyny Juniorów Starszych dołączyli w przerwie letniej zawodnicy rocznika 1989 oraz pozyskano nowych zawodników Damiana Bakuna (Borusia Dortmund ), Bartosza Barszczewskiego (SWSiEMP) oraz wypożyczono z gdańskiego Debiutanta Grzegorza Kowalskiego i Łukasza Borkowskiego. W drużynie juniorów mogą również występować reprezentanci Polski rocznika 1988 Michał Płotka i Adrian Stępień sprowadzeni do Arki w przerwie letniej. W trakcie załatwiania jest też przejście Konrada Urbaniaka z Amiki Wronki.

Pomorska Liga Juniorów Starszych:
Arka Gdynia - Piast Człuchów 6:1 (3:0)
Bramki dla Arki: 1:0 Damaszke 30', 2:0 Karnat 40', 3:0 Bawarski 44', Damaszke, Damaszke, 6:1 Borkowski.
Skład Arki: Kortas – Lukrawski, Szwoch, Korolczuk (Wolski), Jaszczyk – Karnat (Kunikowski), Kowalski, Borkowski – Bawarski, Wróblewski, Damaszke.
Żółte kartki : Damaszke, Jaszczyk, Szwoch (Arka), Sąsiadek, Kołodziej (Piast ).
Czerwona kartka : Urbaniak (dwie żółte, Piast).

W pierwszej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych drużyna Arki Gdynia wygrała z drużyną Piast Człuchów 6:1 (3:0). Pierwszą bramkę w 30 minucie meczu zdobył Jakub Damaszke po podaniu Grzegorza Kowalskiego. Druga bramka padła po indywidualnej akcji Sebastiana Karnata w 40 minucie spotkania. Wynik na 3:0 do przerwy ustalił Michał Bawarski po podaniu Jakuba Damaszke. Po przerwie dwie kolejne bramki zdobył Jakub Damaszke sytuacjach sam na sam z bramkarzem po podaniach Łukasza Borkowskiego i Grzegorza Kowalskiego. Ostatnią bramkę zdobył Łukasz Borkowski po składnej akcji całego zespołu.

Kolejny mecz Juniorzy Starsi rozegrają 23.08.2006 (środa) o godz. 13.00 derby z Bałtykiem Gdynia, natomiast 28.08.2006 (niedziela) o godz. 11.00 z Rodłem Kwidzyn. Oba mecze odbędą się na obiektach GOSIR.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych:
Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Bramki dla Arki: 1:0 Bruggemann 7', 2:0 Franskowski, 3:1 Sobczyński.
Skład Arki: Walkowski (60` Elżanowski) – Chełmikowski (65`Dmochowski), Panosz, Sobczyński, Bruggemann (75`Dampc) – Szukalski (55` Wójcikiewicz), Ostrowski (70` Sychowski), Frankowski –Kobierzyński, Ćwiklik (76`Sokołowski), Płażyński (50` Darasz).
Żółte kartki : Darasz (Arka).

W pierwszej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych sezonu 2006/2007 drużyna Arki Gdynia wygrała z drużyną Chojniczanki Chojnice 3:1. Już w 7 minucie meczu Robert Bruggemann po składnej akcji i podaniu Pawła Płażyńskiego uzyskał prowadzenie dla Arki. Druga bramka padła po uderzeniu Pawła Frankowskiego, który uderzył z około 20 metrów po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym. Trzecią bramkę dla naszego zespołu strzelił Paweł Sobczyński, który odebrał piłkę w polu karnym i uderzeniem z boku pola karnego ustalił wynik zawodów.

Kolejny mecz Juniorzy Młodsi rozegrają 23.08.2006 w Gdyni z Bałtykiem Gdynia. Początek spotkania derbowego godz. 11.00 (GOSiR Gdynia).