01.06.2014

Wysokie wygrane juniorów

Weekend okazał się udany dla naszych juniorów. Na pożegnanie sezonu juniorzy starsi zdeklasowali rywali z Leszna. Również juniorzy młodsi wysoko ograli Wdę, tym samym rehabilitując się za porażkę w Świeciu.

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 12. kolejka:

Arka Gdynia - Wda Świecie  4:1 (2:1)

Bramki: Gałecki 23', Węsierski 31, Hebel 65', Malanowski 79' - Rożnowski 11'

Arka:  Moczadło, Pobłocki, Obarzanek, Majdowski, Izdebski (70' Antończak), Gałecki (41' Malanowski), Eggert Kłosowski, Żelezik (53' Kucharski), Hebel, Węsierski (67' Węsierski).

Od początku meczu przewagę uzyskali  Arkowcy, stwarzając dwie dogodne sytuacje do zdobycia goli. Niestety obie  nie zostały wykorzystane. Natomiast gościom wystarczył jeden strzał z dystansu ażeby objąć prowadzenie w 11 minucie. Chwilę później mogło być już 2:0, na szczęście przeciwnik nie wykorzystał idaelnej sytuacji. W 23 minucie po rzucie rożnym wyrównującą bramkę zdobył glową Szymon Gałecki. Osiem minut później  po bardzo ładnej akcji kolejną bramkę głową strzelił tym razem Mateusz Węsierski. W drugiej połowie nasz zespół stwarzał kolejne sytuacje, nie pozwalając przeciwnikowi na skuteczną grę. W 65 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego gola uzyskał Maksymilian Hebel, a minutę przed końcem wynik ustalił Rafał  Malanowski.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów - 22. kolejka:

Arka Gdynia - Polonia 1912 Leszno  6:0 (2:0)

Bramki: Szur, Bartlewski, Tomczak, Skrzypczak (2), Patok

Arka: Kotkowski, Szur, Wojcinowicz, Godula, Nowakowski, Skrzypczak, Regulski (52' Gałecki), Bach (52 Tobiaski), Tomczak, Kupczyk (65' Patok), Bartlewski.

Mecz od początku rozgrywany był pod dyktando żółto-niebieskich. W 15 minucie po stałym fragmencie gry bramkę dla Arki zdobył kapitan Przemysław Szur po dobrym dośrodkowaniu Dawida Tomczaka. Kolejne minuty to zmasowane ataki na bramkę przeciwnika, jednak brakowało skutecznego wykończenia akcji. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jakub Bartlewski, który wykorzystał błąd obrońcy z Leszna i pewnym strzałem pokonał golkipera gości. W drugiej części meczu nasi zawodnicy popisali się lepszą skutecznością i aż czterokrotnie pakowali piłkę do bramki rywala. Niezłe zawody rozegrali Dawid Tomczak i Mateusz Skrzypczak, którego bramka w końcówce była ozdobą spotkania.

II trener Jakub Frydrych: - Tym spotkaniem zakończyliśmy udział w rozgrywkach Centalnej Ligi Juniorów, czujemy ogromny niedosyt bo awans był w naszym zasięgu. Runda wiosenna była dla nas surową lekcją, którą musi ponieść każdy kto się czegoś uczy. Musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość, aby nie popełnić tych samych błędów w kolejnym sezonie.