03.11.2013

Wyjątkowo udany weekend juniorów Arki!

Dwa cenne zwycięstwa w weekendowych pojedynkach odnieśli nasi juniorzy. Zwycięstwa o tyle cenne, bo odniesione w pojedynkach derbowych i dające wymierne korzyści.

Juniorzy młodsi pokonując rówieśników ze Stowarzyszenia Inicjatywa Arka zapewnili sobie awans do wiosennych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Juniorzy starsi w końcówce spotkania pokonali Lechię i zrównali się punktami z liderem - Pogonią, która w niedzielę zanotowała u siebie porażkę.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 12. kolejka:

Arka Gdynia SI - Arka Gdynia  1:4 (0:3)

Bramki: ??? 49' -  Skrzypczak 6', 15', Malanowski 35', Żelezik 78'

Arka: Moczadło, Obarzanek, Antończak (46' Żelezik), Skrzypczak, Izdebski, Białek, Eggert, Hebel, Gabor, Malanowski, Majewski.

W pierwszej połowie starsi zawodnicy naszej drużyny szybko osiągnęli prowadzenie. W 6 minucie  po rzucie rożnym  bramkę głową zdobył Mateusz Skrzypczak. Ten sam zawodnik w 15 munucie, też po rzucie rożnym podwyższył wynik spotkania. Rezultat do przerwy ustalił Rafał Malanowski po bardzo ładnej akcji prawą stroną. W drugiej połowie odważniej zagrali młodsi zawodnicy Arki SI, w efekcie zdobyli w 49 minucie po rzucie rożnym honorową bramkę. Po straconym golu podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka nadal kontrolowali grę, stwarzając sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Filip Żelezik. Sobotnie zwycięstwo zapewniło naszym zawodnikom awans z drugiego miejsca do wiosennych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Centralna Liga Juniorów - 10. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka:  D.Tomczak 78'

Arka: Kędra, Godula, Szur, Lisowski, Dampc, Gałecki, Regulski, Kupczyk (46' D.Tomczak), Koziara (75' P.Tomczak, Pobłocki (60' Nowakowski), Fierka (88' Bartlewski).

Bardzo trudnego zadania dokonali nasi zawodnicy wygrywając derby z drużyną Lechii Gdańsk. Goście bardzo poważnie potratowali mecz i przyjechali wzmocnieni zawodnikami, którzy są w szerokiej kadrze pierwszej drużyny  i wystepującymi na co dzień w trzeciej lidze.

Gdańszczanie lepiej weszli w mecz, widać było u nich wyższą kulturę w operowaniu piłką oraz większe obycie piłkarskie. Spokojnie budowane akcje determinowały zagrożenie pod bramką Arki, jednak na wysokości zadania stawał nasz bramkarz Dawid Kędra. Arkowcy pierwszą składną akcję przeprowadzi w 18 minucie i powinna ona zakończyć się powodzeniem. Michał Gałecki podał na skrzydło do Dawida Pobłockiego, ten ładnie dośrodkował do nieobstawionego w polu karnym Macieja Koziary, który źle złożył się do strzału głową i trafił wprost w bramkarza. W dalszej części nadal optyczną przewagę posiadała ekipa przyjezdnych, a nasza drużyna czekała na nadarzające się okazje do przeprowadzenia kontr. Lechia tuż przed przerwą powinna objąć prowadzenie. Po błędzie obrony  oko w oko  z naszym bramkarzem stanął jeden z napastników gości, jednak nie zdołał pokonać Kędry i do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

Drugą połowę Arka zaczęła z większym aniumuszem, jednak to znowu goście mogli objąć prowadzenie w wyniku błędu Macieja Dampca. Tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem napastnik Lechii przestrzelił. Jedyna bramka meczu padła w 78 minucie po indywidualnej akcji wprowadzonego po przerwie Dawida Tomczaka i strzale nie do obrony z około 17 metrów. Po stracie bramki biało-zieloni rzucili się do odrabiania strat, ale ich ataki nie przyniosły żadnego skutku. W 90 minucie żółto-niebiescy powinni postawić kropkę "nad i", lecz Jakub Bartlewski przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Po ostatnim gwizdku zapanowała szalona i w pełni zasłużona radość w szeregach Arki.

Po niedzielnej wygranej i przegranej Pogoni z Bałtykiem arkowcy zrównali się punktami z liderem! Za tydzień ostatnia kolejka tej rundy i jest duża szansa, że to Arka wskoczy na fotel lidera na całą zimę, a może i na dłużej...