09.06.2013

Juniorzy starsi Arki w finale Mistrzostw Polski! (relacja ze Szczecina)

Nie zawiedli oczekiwań kibiców Arki nasi juniorzy starsi. Podopieczni Krzysztofa Janczaka pewnie pokonali w Szczecinie Pogoń i awansowali do finałów Mistrzostw Polski. O pierwszym miejscu arkowców zadecydował lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Lechem Poznań. Z uzyskanych dzisiaj informacji wynika, że finałowy turniej odbędzie się w Grudziądzu w dniach (Kujawsko-Pomorski ZPN) w 20-24 czerwca, a zagrają w nim również ekipy Legii Warszawa, UKS Ruchu Chorzów i Cracovii Kraków.

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych - grupa północno-zachodnia - 14. kolejka:

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 0:3 (0:2)

Bramki:  S.Bartlewski 7', Nalepa 39', 52'

Arka:  Kamola, Sulewski, Marcjanik, R.Robakowski, Stolc (80' Dampc), Gałecki, Matys, Nalepa (85' Fierka), Wesołowski (60' Jankowski), Szulc (67' Kreft), S.Bartlewski (81' Wardziński).

Juniorzy starsi wysoko wygrywając w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin awansowali do finałów Mistrzostw Polski. Zawodnicy Arki byli bardzo skoncentrowani od początku meczu, wiedzieli bowiem, że tylko zwycięstwo daje im możliwość gry w finałach. Pierwsza bramka padła w 7 minucie po bardzo ładnej akcji zespołowej prawą stroną i skutecznym wykończeniui przez Sebastiana Bartlewskiego. Po golu arkowcy nadal stwarzali sytuacje bramkowe, lecz brakowało im skuteczności. W 39 minucie, po błędzie obrońców Pogoni, piłkę przechwycił Michał Nalepa i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Do przerwy żólto-niebiescy prowadzili 2:0. W drugiej połowie gry arkowcy mądrze rozgrywali piłkę, długo się przy niej utrzymując i zmuszając przeciwnika do biegania. W 52 minucie piękną bramkę na 3:0 strzelił ponownie Nalepa, który popisał się uderzeniem piłki z powietrza z około 17 metrów. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie pomimo, że oba zespoły miały ku temu dobre sytuacje.