12.05.2013

Warta przerwała serię młodych "Arkowców".

Niestety nie udało się naszym młodym zawodnikom przedłużyc zwycięskich serii. Juniorzy Warty okazali się wymagającymi rywalami i pozwolili gdynianom na wywiezienie z Poznania tylko jednego punktu. Remis juniorów starszych nie wpłynął negatywnie na ich pozycję w tabeli. Za to przegrana juniorów młodszych jak najbardziej, bo oznacza ona praktycznie utratę szans na awans do finałów mistrzostw Polski.

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych - grupa pólnocno-zachodnia - 9. kolejka:

Warta Poznań - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: Magdziarz 22', Ciupa 57' - S.Bartlewski 30', Stolc 80' (k)

Arka: Kamola, Sulewski (80’ Kowalczyk), R.Robakowski, Marcjanik, Stolc, Matys, Szulc (65’ Jankowski), Nalepa, S.Bartlewski, Wojowski, Wardziński (58’ D.Patelczyk).

Żółte kartki:  R.Robakowski, S.Bartlewski, Stolc, Wojowski

Połowiczne udał się juniorom starszym mecz na wyjeździe z Wartą Poznań. Remis 2:2 przerwał passę 7 zwycięstw. Pomimo przewagi Arki od początku meczu to gospodarze zdobyli prowadzenie w 22 minucie. Arka szybko odpowiedziała, po bardzo ładnej akcji lewą stroną w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Bartlewski i doprowadził do remisu. Arkowcy dłużej i składniej utrzmywali się przy piłce stwarzając sobie sytuacje, ale brakowało dokładności pod bramką rywali. Warta stwarzała największe zagrożenie po stałych fragmentach gry. Niestety w 57 minucie gdynianie popełnili drugi błąd w defensywie i w efekcie stracili drugiego gola. Żółto-niebiescy ambitnie dążyli do zmiany wyniku, co przyniosło efekt dziesięć minut przed końcem spotkania. W polu karnym faulowany był Michał Nalepa, a karnego skutecznie wykorzystał Przemysław Stolc.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Warta Poznań - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

Bramki: Marciniak 56', Burzyński 63'

Arka: Szuciło, Godula, Lisowski, Szur, Nowakowski (Borski), P.Tomczak (Nowocień), Tobiaski (Niciński), Bach, Koziara (Jankowski), Kupczyk  (Kreft), Patok (D.Tomczak).

Po bardzo dobrym spotkaniu w poprzednim tygodniu z Lechią Gdańsk, nasza młodzież z dużymi nadziejami jechała do Poznania na mecz z Wartą. Żeby myśleć o zajęciu pierwszego miejsca gwarantującego awans do dalszej fazy rozgrywewk zespół Arki musiał to spotkanie wygrać. Niestety nasza drużyna zaprezentowała się słabo, szczególnie w drugiej połowie, nie podejmując "walki" z dobrze zorganizowanym taktycznie zespołem gospodarzy. Pierwszą bramkę Zieloni zdobyli w 56 minucie, po stracie w środku pola piłki przez Kacpra Nowocienia zespół Warty wyprowadził szybką kontrę zakończoną celnym strzałem. Drugi gol wpadł osiem minut później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niepilnowany w polu karnym najniższy zawodnik gospodarzy strzelił bramkę głową. Drużyna poznańska do końca kontrolowała przebieg spotkania i wygrała zasłużenie, będąc zespołem zdecydowanie lepszym w przekroju całego spotkania.