23.04.2013

Nasi rywale w liczbach: Polonia Bytom.

W ostatnich 3 meczach żółto- niebiescy nie zanotowali zwycięstwa. Czasu na rozpamiętywanie na szczęście jest mało, ponieważ już w środę rozegrają spotkanie z Polonią Bytom na własnym stadionie. Bytomianie w tym sezonie wygrali tylko jeden mecz z… Flotą Świnoujście.

W przerwie zimowej doszło w zespole do kliku zmian. Trenerem pozostał Jacek Trzeciak, wieloletni zawodnik, a teraz szkoleniowiec zespołu z Bytomia. Jeżeli chodzi o zawodników to trzech z nich odeszło do klubów Ekstraklasy: Martin Baran do Polonii Warszawa, Tomasz Górkiewicz do Podbeskidzia, oraz Krzysztof Michalak do GKS- u Bełchatów. Natomiast do drużyny dołączył m.in. Dawid Jarka były napastnik Górnika Zabrze oraz pomocnik Mariusz Sacha z Podbeskidzia.

Bilans spotkań Polonii Bytom w sezonie 2012/2013: 1 zwycięstwo  – 4 remisy  –  18 porażek

U siebie: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 9 porażki

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 2 remisy – 9 porażki

Polonia Bytom po spadku z Ekstraklasy przechodzi ciężkie chwile. Zespół zmaga się z problemami finansowym co przekłada się na wynik sportowy. Pierwszy punkt Bytomianie zdobyli w 5 kolejce w wyjazdowym spotkaniu z GKS Tychy było 0:0. Kolejny punkt został zdobyty także na wyjeździe po remisie 1:1 z Okocimskim Brzesko. W następnym spotkaniu Polonia przegrała na własnym stadionie z Arką. Gdynianie wygrali tamto spotkanie 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Krajanowski. Kolejne dwa remisy miały miejsce na własnym stadionie najpierw ze Stomilem Olsztyn 1:1, a następnie z ŁKS – em Łódż także 1:1.

Był to ostatni zdobyty punkt aż do czasu 19 kolejki kiedy to Bytomianie podejmowali na własnym stadionie Flotę Świnoujście. Było to spotkanie lidera z ostatnim zespołem I ligi, który nie wygrał jeszcze spotkania. Zakończyło się niespodziewanie wygraną outsidera 2:1. Jednak ostatnie 4 spotkania w lidze już nie były tak udane, aż trzy z tych spotkań zakończyły się porażkami 0:3.

Bilans bramek: 14 strzelonych – 49 straconych

U siebie: 7 strzelonych – 23 stracone

Na wyjeździe: 7 strzelonych – 23 stracone

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 14                                 Bramki stracone z akcji: 41

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                 Bramki stracone z rzutów karnych: 7

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 7                       Bramki stracone w 1. połowie: 17

Jeżeli chodzi o bilans bramek to jest on ujemny, Bytomianie mają ponad trzykrotnie więcej bramek straconych. Co ciekawe bilans bramkowy rozkłada się równomiernie pomiędzy spotkania wyjazdowe i na własnym stadionie. Aż 7 bramek straconych przez Polonię padło po rzutach karnych, natomiast jedna bramka po golu samobójczym. Bramki zdobyte przez podopiecznych Jacka Trzeciaka rozkładają się równomiernie pomiędzy obie połowy. Natomiast bramek straconych jest prawie dwukrotnie więcej w drugich połowach.

15

Jeżeli chodzi o czas zdobywanych bramek to najwięcej padło ich w końcówkach spotkań – 5 bramek. Polonią nie zdołała strzelić bramki pomiędzy 15 a 30 minutą oraz pomiędzy 45 a 60 minutą. Jeżeli chodzi o bramki stracone to najmniej padło ich w pierwszych dwóch kwadransach pierwszych połów – po 4 gole. Najwięcej bramek straconych padło w końcówkach spotkań – 15 goli.

Statystyki zawodników:

Mateusz Mika – 2030 minut (23 spotkania),

Przemysław Szkatuła - 1765 minut (21 spotkań),

Kamil Białkowski - 1738 minuty (21 spotkań).

Najlepsi strzelcy:

Dawid Cempa, Damian Michalik – po 3 bramki,

Michał Płókarz – 2 bramki.

Jacek Broniewicz, Daniel Pietrycha - po 6 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych),

Paweł Alancewicz - po 6 żółtych kartek

Marcin Baran - 5 żółtych kartek(2x czerwona kartka po dwóch żółtych).

Wśród statystyk indywidualnych wyróżnia się bramkarz Mateusz Mika który rozegrał dotychczasowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Drugi w tej klasyfikacji jest Przemysław Szkatuła, natomiast trzeci Kamil Białkowski. Dwóch zawodników Polonii zdobyło po trzy bramki Dawid Cempa oraz Damian Michalik. Dwie bramki dla zespołu z Bytomia zdobył Michał Płókarz. Najostrzej grającymi zawodnikami są Jacek Broniewicz, Daniel Pietrycha oraz Paweł Alancewicz - otrzymali oni po 6 żółtych kartek.

Po nieudanych spotkaniach w środę będzie okazja do poprawy humorów, Arka zmierzy się z Polonią Bytom, która jeszcze nie wygrała na wyjeździe. Po nieudanym wyjeździe do Świnujścia, „Arkowcy” muszą pokazać że chcą i potrafią zdobywać bramki. Jednak należy pamiętać, że rywala nie można zlekceważyć bo potrafi on zaskoczyć jak w spotkaniu z Flotą Świnoujście.

opracował: Sebastian Jędrzejewski