30.09.2012

GKS Tychy - Arka 0:0. Mogliśmy wygrać, mogliśmy przegrać, jest remis.

Po meczu, w którym oba zespoły stworzyły sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji do zdobycia goli, ostatecznie doszło do podziału punktów.

10. kolejka I ligi

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Tychy: Misztal - Mańka (73' Bąk), Kopczyk, Balul, Mączyński - Chomiuk, Kupczak, Babiarz (77' Wawoczny), Rocki - Bukowiec - Folc (84' Tumicz).

Arka: Szromnik - Tadrowski, Brodziński, Sobieraj, Dettlaff (46' Kuklis) - Krajanowski,Jarzębowski (88' Czoska), Rzuchowski, Tomasik - Szwoch (67' Radzewicz) - da Silva

Żółte kartki: Babiarz, Kupczak - da Silva

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

0 min - piękna pogoda będzie towarzyszyć piłkarzom w dzisiejszym meczu. Oby była ona sprzymierzeńcem naszej drużyny, w której dziś od pierwszej minuty zagra w bramce Michał Szromnik. To pierwszy występ młodego bramkarza w tym sezonie.

4 min - bardzo spokojna gra z obu stron. Gdynianie zdają się adaptować do nienajlepszej murawy boiska w Jaworznie.

5 min - pierwsza próba zagrania w pole karne tyszan, gdzie najszybszy okazał się bramkarz gospodarzy Misztal.

7 min - pierwszy rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie Szwocha wpada w ręce Misztala.

8 min - korner tym razem po drugiej stronie boiska. Tym razem dobrze spisał się Szromnik przy dośrodkowaniu Rockiego.

10 min - ogromne szczęście Arki! Kopczyk pudłuje z 3 metrów po tym, jak piłka przeleciała wzdłuż pola bramkowego po zagraniu Rockiego!

15 min - Bukowiec uderzył z dużej odległości i wyraźnie spudłował.

15 min - tym razem Chomiuk z ponad 25m. Piłka po ziemi minęła słupek bramki Arki w bezpiecznej odległości.

16 min - ładne wyjście gdynian. Szkoda, że Krajanowski będąc na 20m na wprost bramki szukał podania do partnera z zespołu, zamiast uderzać na bramkę Misztala

18 min - pierwszy celny strzał Arki! Oddał go da Silva podkręcając mocno piłkę przy uderzeniu z okolic narożnika pola karnego.

20 min - bardzo ładna indywidualna akcja Szwocha do linii końcowej i tylko szkoda, że piłka opuściła boisko.

22 min - Arka powinna objąć prowadzenie! Tomasik doskonale obsłużył podanem Szwocha w polu karnym, a nasz młody zawodnik będąc oko w oko z Misztalem zamiast strzelać, szukał podania! Po chwili zza pola karnego uderzył Jarzębowski i pomylił się bardzo nieznacznie!

24 min - tym razem gospodarze bliscy zdobycia bramki! Mańka oddał groźny strzał z 18 metrów, Szromnik z trudem odbił piłkę, a dobijający Folc był na spalonym!

27 min - Misztal ratuje GKS! Szwoch dośrodkowuje na dalszy słupek, tam zgrywa piłkę Dettlaff wprost do Tadrowski, a nasz obrońca zmusił do największego wysiłku bramkarza gospodarzy!

36 min - Rzuchowski w dobrej sytuacji źle trafił w piłkę, a dobrym podaniem obsłużył go Krajanowski

38 min - Bukowiec z dystansu ponad bramką, a chwilę wcześniej ostro potraktowany był jeden z zawodników Arki, ale gwizdek arbitra milczał

41 min - Tadrowski bardzo dobrze zagrał w pole karne, piłkę przejął Tomasik i wyłożył ją na 20m Jarzębowskiemu. Uderzenie naszego kapitana okazało się niecelne.

42 min - Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego na siódmy metr przed bramką Misztala i bardzo bliscy byli szczęścia Tadrowski z Brodzińskim, lecz obaj minęli się z piłką!

44 min - da Silva odważnie strzelił z 20m, ale futbolówka po nogach obrońców straciła impet i bez problemów chwycił ją Misztal

45 min - pozazdrościł Brazylijczykowi Rzuchowski i także oddał strzał zza pola karnego. Piłka na tej tępej murawie nie sprawiła problemów bramkarzowi z Tychów.

PRZERWA - więcej z gry mają podopieczni Petra Nemca, ale bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramek miały oba zespoły. Zawiodła skuteczność, ale rozwój wypadków na boisku pozwala na pewien optymizm i nadzieję na końcowy sukces żółto-niebieskich.

46 min - od pierwszej minuty drugiej połowy na boisku pojawia się Piotr Kuklis, który zmienia Dettlaffa. Na pozycji lewego obrońcy grać teraz będzie Tomasik.

48 min - groźnie w polu karnym Arki. Po szybkim wznowieniu gry z autu, na pozycji strzeleckiej znalazł się Folc, ale uderzył mocno niecelnie.

52 min - da Silva zaprzepaścił świetną okazję! Tomasik dośrodkowywał z rzutu wolnego, a Brazylijczyk dopadł do odbitej piłki na 14m i nieatakowany przez nikogo posłał piłkę tuż obok słupka!

56 min - Chomiuk oddał strzał z dość ostrego kąta, ale Szromnik skutecznie odbił piłkę!

58 min - "telewizyjna" akcja Arki, jakaż szkoda, że próba zagrania Szwocha do będącego na czystej pozycji Rzuchowskiego została przerwana przez dobrze ustawionego obrońcę GKS-u.

60 min - Babiarz fantastycznie uderzył z 22 metrów wprost w poprzeczkę! Szromnik nie miałby nic do powiedzenia, gdyby piłka była posłana kilka centymetrów niżej!

62 min - Kuklis oddał pierwszy swój strzał w tym meczu. Piłka posłana z 25m metrów była zbyt lekko i Misztal spokojnie ją złapał.

68 min - dobra akcja da Silvy, mocne zagranie przed bramkę i w ostatniej chwili wyprzedzony został Radzewicz, który chwilę wcześniej zmienił na boisku Szwocha

69 min - zagranie z własnej połowy omal nie wyprowadziło Brodzińskiego na czystą sytuację!

70 min - da Silva strzela płasko po ziemi, ale Miształ z trudem broni!

78 min - Arka przeważa, próbuje zagrań prostopadłych, dośrodkowań, ale dobrze bronią się tyszanie

79 min - trzeba uważać na groźne kontry gospodarzy! Piłka po uderzeniu głową przez Bukowca trafia w poprzeczkę! To już druga taka sytuacja w tym meczu.

81 min - wrzutka Radzewicza z rzutu rożnego spada wprost na głowę Brodzińskiego, ale nasz obrońca nieczysto uderza i marnuje świetną okazję!

85 min - próba dośrodkowania Krajanowskiego wpada w rękawice Misztala.

87 min - zwija się z bólu Jarzębowski, po tym jak bez pardonu potraktował go Tumicz. Napastnik GKS-u jest dwie minuty na boisku, a dwa razy brutalnie potraktował gdynian. Konieczna jest zmiana!

89 min - Radzewicz w pełnym biegu zagrywa w pole karne, ale znów świetnie obrońcy GKS-u!

KONIEC - chyba trzeba ten remis uznać za sprawiedliwy wynik, choć oba zespoły miały kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Biorąc pod uwagę, że piłka dwa razy odbijała się od bramki Szromnika, gdynianie powinni z szacunkiem podejść do przywiezionego nad morze punktu.