24.04.2007

Juniorzy gromią Bytovię

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 21. kolejka:

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 3:1 (2:0)

Zwycięsko zakończyli juniorzy starsi mecz 21. kolejki w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych z Bytovią Bytów 3:1 (2:0) . Arkowcy przez 90 minut meczu dyktowali warunki na boisku nie pozostawiając wątpliwości, która drużyna była lepszą. W 13 minucie po indywidualnej akcji Damiana Bakuna i uderzeniu w długi róg bramki nasza drużyna uzyskała prowadzenie. Druga bramka padła w 28 minucie po najładniejszej akcji meczu. Jakub Damaszke zagrał piłkę na lewe skrzydło do Wojtka Ćwiklika, który dośrodkował piłkę w pole karne, a całą akcję ładnym uderzeniem głową zakończył Mateusz Filipski strzelając gola. W 53 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Wojtek Ćwiklik, a głową bramkę zdobył kapitan zespołu Przemysław Kostuch. W 64 minucie Bytovia ustaliła wynik na 3:1 po błędzie środkowych obrońców. W sytuacji sam na sam pokonany został rezerwowy bramkarz Arki Bartosz Kortas. Cieszy trzecia kolejna wygrana naszych juniorów oraz bardzo dobra gra drużyny.

Maciek Cieślik

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 21. kolejka:

Arka Gdynia - Bytovia Bytów 4:0 (3:0)

RELACJA

Drużyna Arki przystąpiła do meczu bez rezerwowych! A i ci co grali nie byli na 100% sprawni, kłopotów było mnóstwo. Dobrze, że tak się to skończyło. Opłaciło się mimo tych problemów zaatakować przeciwnika od samego początku meczu. Szybko strzelone bramki ustawiły spotkanie. Do przerwy arkowcy mogli strzelić jeszcze trzy bramki. Po przerwie mocniej zaatakowała Bytovia. Dobrze w bramce Arki bronił Jakub Walkowski, bardzo dobrze obroną kierował Modelski. Zwyciestwo było bardzo potrzebne naszej drużynie. Na pewno podbuduje niektórych chlopaków, tylko szkoda że nasz zespoł jeszcze nigdy nie zagrał w optymalnym ustawieniu. Ciągle kogoś brakuje z różnych powodów. Z drugiej stony na to patrząc zadowoleni są ci zawodnicy co mniej grali (Taube, Wójcikiewicz, Ostrowski, Trojanowski, Modelski, Dmochowski, Darasz, Szukalski) i całkowicie zasłużyli na to aby teraz grać.