29.06.2012

Lech - Arka 0:0. Pierwszy letni sparing na remis

We Wronkach rozegrany został pierwszy w letnim okresie przygotowawczym mecz sparingowy Arki. Zespół Petra Nemca bezbramkowo zremisował z Lechem Poznań.

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Lech: Kotorowski (77' Wandzel) - Możdżeń (60' Cieślak), Wołąkiewicz (77' Kamiński), Kamiński (60' Arboleda), Heriquez (60' Ratajczak) - Drewniak (77' Trałka), Trałka (60' Drygas) - Lovrencsics (60' Kiełb), Krivets (46' Linetty), Ubiparip (67' Krivets) - Ślusarski (72' Możdżeń).

Arka: Szlaga (46' Juszczyk) - Bochenek, Sobieraj (60' Peres), Brodziński (60' Żołnierewicz), Krajanowski (11' Dettlaff) - Bąk (46' Jędrzejowski, 75' Adamczewski), Pruchnik (46' Radosavljević), Rzuchowski (46' Czoska), Tomasik (60' K. Sobieraj) - Surdykowski (60' Staroń), Nwaogu(46' Vinicius)

Żółte kartki: Trałka, Ślusarski

Czerwona kartka: Trałka (79' za dwie żółte)

9 min - pierwszy strzał na bramkę Szlagi. Z ostrego kąta uderzał Lovrencsics, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć.

11 min - mecz nieszczęśliwie się zaczął dla Krajanowskiego. Do starciu z rywalem rozbił sobie głowę i na boisku zastąpił go testowany Marcin Dettlaff

14 min - groźnie w polu karnym Arki. Po akcji Henriqueza i Ubiparipa przed szansą stanął Ślusarski, ale przeniósł piłke nad poprzeczką

20 min - Arka próbuje strzałów z dystansu. Uderzał Pruchnik, ale Kotorowski nie miał problemów z interwencją.

30 min - mecz jest prowadzony w tempie typowym dla spotkań sparingowych. Na pewno zawodnikom nie pomaga wysoka temperatura, którą mamy dziś we Wronkach

35 min - lekką przewagę posiadają poznaniacy, ale nie potrafią poważniej zagrozić Szladze

39 min - najlepsza okazja Arki do zdobycia bramki. Szybka kontra zakończyła się niudanym strzałem Bąka

42 min - dobrą akcją zrewanzował się Lech. Ponownie szczęście nie dopisało Ślusarskiemu, który nieczysto trafił w piłkę

45 min - pierwsza połowa powinna zakończyć się golem dla Kolejorza, ale nie popisał się nowy nabytek Lecha - Lovrencsics, który w sytuacji sam na sam ze Szlagą posłał piłkę obok bramki

PRZERWA

55 min - lechici nie mogąc przebić się przez szczelną defensywę Arki próbuje strzałów z daleka. Próba Lovrencsicsa niecelna.

59 min - nie po raz pierwszy w tym meczu nieudana próba strzału Ślusarskiego w polu karnym

61 min - na boisku w zespole Arki pojawił się testowany napastnik Tura Turek - Łukasz Staroń

67 min - Arka przed doskonałą okazją! Przed szansą stanął Krystian Sobieraj, ale w ostatniej chwili zablokował go jeden z obrońców!

68 min - znów Arka zaprzepaściła okazję na objęcie prowadzenia! Tym razem Vinicius nie skorzystał ze świetnej akcji Staronia i mimo dwukrotnej szansy na celny strzał piłka nie wpadła do bramki Lecha!

71 min - Lech mógł odpowiedzieć golem Krivetsa, ale Juszczyk dobrze obronił strzał Bialorusina.

79 min - drugą żółtą kartkę dostał Trałka. Opuszcza boisko, ale Lech bedzie nadaj grał w jedenastu, bo na boisko wszedł Ubiparip.

87 min - Juszyk wychodzi z bramki i wygarnia piłkę spod nóg Ubiparipa. Było groźnie!

89 min - znów Juszczyk zasłużył na duże brawa, kapitalnie interweniując przy strzale Kamińskiego z rzutu wolnego!

KONIEC MECZU - pierwszy sparing zakończył się bezbramkowym remisem, co trzeba uznać za sukces żółto-niebieskich. Oba zespoły stworzyły kilka dogodnych okazji do zdobycia bramek, ale zabrakło precyzji przy ich wykończeniu.