TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.07.2011

Nasi rywale w liczbach: Warta Poznań.

Pierwszoligowe rozgrywki arkowcy rozpoczną z wysokiego C. W pierwszych dwóch spotkaniach gdynianie zagrają z pretendentami do awansu w postaci Warty Poznań oraz Piasta Gliwice. W sobotę żółto – niebiescy rozegrają spotkanie z pierwszą z tych ekip. Poprzedni sezon poznaniacy zakończyli na 7 miejscu. W letnim okienku transferowym zespół zielonych został jednak znacząco wzmocniony.

 

Jako że sezon jeszcze przed nami przedstawmy pokrótce najważniejsze dane liczbowe z poprzedniego sezonu.

 

Bilans spotkań Warty Poznań w sezonie 2010/2011: 14 zwycięstw – 8 remisów – 12 porażek
U siebie: 7 zwycięstw– 5 remisów – 5 porażek
Na wyjeździe: 7 zwycięstw – 3 remisy – 7 porażek

 

Warta Poznań w poprzednim sezonie zdobyła 50 punktów i zajęła 7 miejsce. Więcej punktów zespół z Poznania zdobył na własnym boisku, jednak tylko o 2 punkty więcej niż w spotkaniach wyjazdowych. O ile punkty zdobyte na wyjazdach stawiałyby Wartę na 5 miejscu w tabeli, to w spotkaniach na własnym stadionie postawa zielonych lekko rozczarowała.

 

Bilans bramek: 44* strzelone – 43 stracone
U siebie: 28 strzelonych – 21 straconych
Na wyjeździe: 16  strzelonych – 22 stracone

*Wliczone bramki za walkower z zespołem GKP Gorzów Wielkopolski

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 37                                    Bramki stracone z akcji: 39
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                       Bramki stracone z rzutów karnych: 3
Bramki zdobyte- samobójcze: 1                             Bramki stracone samobójcze: 1
Bramki strzelone w 1. połowie: 17                          Bramki stracone w 1. połowie: 18
Bramki strzelone w 2. połowie: 24                          Bramki stracone w 2. połowie: 25

 

Bilans bramek w poprzednim sezonie Warty Poznań był prawie zrównoważony, tylko jedną bramkę więcej poznaniacy zdobyli. Liczba 43 bramek straconych była jedną z wyższych wśród zespołów z górnej części tabeli. Głównym powodem tak słabej statystyki były pojedynki na własnym stadionie, w których to stracili aż 21 bramek. W spotkaniach wyjazdowych zespół Warty stracił 22 bramki a strzelił 16.

 

Z akcji  zieloni zdobyli 37 bramek, natomiast stracili 39. Jeżeli chodzi o bramki z karnych i bramki samobójcze to liczby te się bilansują, po 3 zdobyte/stracone z rzutów karnych oraz po 1 zdobytej/straconej samobójczej. Mecze z udziałem Warty były ciekawsze w drugich częściach, padło w nich dużo więcej bramek.

 

Czasy strzelonych bramek:                                       

Minuty

Ilość bramek

0-15

3

15-30

6

30-45

8

45-60

7

60-75

5

75-90

12

 

Czasy straconych bramek:

Minuty

Ilość bramek

0-15

3

15-30

9

30-45

5

45-60

10

60-75

6

75-90

9

 

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych goli to najskuteczniejsi zawodnicy Warty byli w końcówkach połów. W pierwszych 45 minutach najwięcej bramek padło w ostatnich kwadransach – 8. Natomiast w drugich częściach, także w ostatnich minutach, zieloni zdobyli aż 12 bramek., a najmniej skuteczni byli w pierwszych minutach spotkań – 3 bramki.

 

W przypadku bramek traconych pierwsze kwadranse spotkań były najlepsze, a najgorsze statystyki pod tym względem zieloni zanotowali na początku drugich części – 10 bramek.

 

Najwięcej minut na boisku:      

 

Łukasz Jasiński  – 2457 minut (28 spotkań),
Piotr Reiss – 2373 minut (29 spotkań),
Zbigniew Zakrzewski – 2350 minut (19 spotkań),

Najlepsi strzelcy:    

 

Zbigniew Zakrzewski  – 10 bramek,
Piotr Reiss – 9 bramek,
Paweł Iwanicki - 5 bramek.

 

Najostrzej grający: 

 

Marcin Wojciechowski – 8 żółtych kartek,
Piotr Kieruzel(1 czerwona po dwóch żółtych), Maciej Scherfchen, Zbigniew Zakrzewski – po  6 żółtych kartki.

 

Najwięcej minut na boisku w poprzednim sezonie zagrał obrońca Łukasz Jasiński, drugie miejsce w tej klasyfikacji Piotr Reiss. Na trzecim miejscu znany dobrze w Gdyni Zbigniew Zakrzewski, który także był najlepszym strzelcem w drużynie zielonych. Wyprzedził Piotra Reissa oraz pomocnika Pawła Iwanickiego. Popularny „Zaki” w sobotę gdyńskiej bramce nie zagrozi, gdyż przeniósł się do Miedzi Legnica. Wśród najostrzej grających należy wyróżnić niegrających już w Warcie Marcina Wojciechowskiego, Piotra Kieruzela oraz Zbigniewa Zakrzewskiego. Maciej Scherfchen, który ma także za sobą epizod w drużynie żółto- niebieskich, ukarany został w poprzednim sezonie sześciokrotnie żółtym kartonikiem.

 

Co się zmieniło?

 

Najważniejsza zmiana nastąpiła na stanowisku trenera, Bogusława Baniaka zastąpił Czesław Jakołcewicz. Bogusław Baniak został szkoleniowcem Miedzi Legnica, a wraz z nim przenieśli się także, dobrze znani w Gdyni, Zbigniew Zakrzewski oraz Andrzej Bledzewski. Wartę natomiast wzmocnił jeden zawodnik także znany w Gdyni – Krzysztof Sobieraj.

 

Poza Krzysztofem Sobierajem zielonych przed nowym sezonem wzmocnili m.in. Michał Goliński, Paweł Sasin, Mariusz Ujek – zawodnicy, którzy mają duże doświadczenie z Ekstraklasy:

 

Michał Goliński – 21 bramek w 170 spotkaniach w Ekstraklasie,

Paweł Sasin – 6 bramek w 132 występach w Ekstraklasie,

Mariusz Ujek – 19 bramek w 108 spotkaniach w Ekstraklasie.

 

Już w najbliższą sobotę będziemy wiedzieć więcej na temat zespołu Warty Poznań. Przede wszystkim dowiemy się sporo na temat własnej drużyny, oby był to dobry start w wykonaniu żółto- niebieskich. Tym bardziej, że rywalem będzie przeciwnik z podobnymi aspiracjami.

 

 Sebastian Jędrzejewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia