TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.06.2011

Uchwała PZPN ws. liczby zawodników młodzieżowych w I i II lidze

Na ostatnim posiedzeniu, 16 czerwca Zarząd PZPN przyjął uchwały dotyczące zryczałtowanego ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników (nr VIII/121), typowego kontraktu o profesjonalne uprawianie piłki nożnej z zawodnikiem, który nie ukończył 18 roku życia (nr VIII/122) oraz minimalnej liczby zawodników młodzieżowców w rozgrywkach I i II ligi (nr VIII/123).

 

Uchwały te zostały przygotowane w toku prac zespołów roboczych powołanych przez Zarząd PZPN, działających pod przewodnictwem Wiceprezesa PZPN ds. Piłkarstwa Profesjonalnego, Janusza Matusiaka. Ich treść była szeroko konsultowana z przedstawicielami środowisk piłkarskich, w szczególności z klubami Ekstraklasy oraz I ligi, Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej, Komisjami oraz Wydziałami PZPN oraz ze spółką Ekstraklasa S.A.

 

Głównymi założeniami tych uchwał są:

1. Zapewnienie należytej rekompensaty dla klubów szkolących młodych piłkarzy, przede wszystkim dla klubów niższych klas rozgrywkowych.

2. Zachęcanie do inwestycji w szkolenie młodzieży.

3. Stworzenie warunków ułatwiających zatrzymanie młodych piłkarzy w klubach ich szkolących oraz utrudniających odchodzenie z klubów zdolnej młodzieży bez zapłaty klubom należytej rekompensaty. Jako nowy zapis w przepisach PZPN znalazł się „typowy kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej z zawodnikiem, który nie ukończył 18 roku życia”. Kontrakt zawodnika według przepisów zarówno FIFA jak i PZPN będzie traktowany jak kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej i będzie dawał podstawę do uzyskania odpowiedniego ekwiwalentu za wyszkolenie.

4. Uzależnienie kwoty zryczałtowanego ekwiwalentu od czasu szkolenia zawodnika w danym klubie.

5. Urealnienie kwot zryczałtowanego ekwiwalentu.

6. Dostosowanie przepisów krajowych do przepisów FIFA, gdzie kwoty ekwiwalentu są uzależnione od kategorii klubu pozyskującego oraz od długości szkolenia.

7. Obowiązek gry minimalnej liczby zawodników o statusie młodzieżowca w rozgrywkach I i II ligi (odpowiednio 1 i 2 zawodników).

 

Zarząd PZPN na ostatnim posiedzeniu przyjął również uchwałę, w myśl której warunkiem potwierdzenia zawodnika do gry w klubie ekstraklasy, I lub II ligi jest przedstawienie kopii dokonania opłaty na konto PZPN w wysokości 3%. Kwota ta zostanie przeznaczona na fundusz rozwoju piłkarstwa.

 

Zarząd przyjął również regulaminy rozgrywek piłkarskich na sezon 2011/2012 o mistrzostwo I i II ligi.

 

pzpn.pl
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia