TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.05.2011

Arka szkoli stewardów.

Po okresie naboru i selekcji kandydatów Arka rozpoczęła szkolenie stewardów zgodnie z programem opracowanym przez PZPN " Stewarding najwyższa jakość organizacji imprez".

 

Stewardów znamy już z wielu spotkań na stadionach w Europie, także pojawili się u nas  i będą wkrótce obok służb ochrony stałym elementem krajobrazu podczas meczu.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW2791_40b049b08177f10191387d9dd7a67dfc.jpg

 

 

Steward odpowiedzialny będzie m.in. za udzielanie pomocy i przekazywanie najważniejszych informacji osobom uczestniczącym w imprezach odbywających się na stadionach. Stewardzi będą kontrolować bilety, przeglądać bagaże, udzielać informacji o lokalizacji punktów gastronomicznych czy toalet, wskazywać gościom właściwe miejsce w sektorze. Dzięki odbytym szkoleniom każdy steward będzie również w stanie udzielić fachowej pomocy osobie niepełnosprawnej czy pokierować ewakuacją sektora.
 
W aktualnie trwajacym pierwszym szkoleniu bierze udział 30 kandydatów, zajęcia teoretyczne w sali przeplatane są zajęciami na obiekcie. Po zakończonej pierwszej edycji ogłoszony zostanie kolejny nabór na drugą. Docelowo Arka zamierza mieć do dyspozycji przeszkolonych 150-250 stewardów.
 
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW2788_d1950af0a3901118bdfdb816ab7d4e9e.jpg
 
Zajęcia prowadzą dyrektor ds bezpieczeństwa w klubie - Dariusz Guzikowski oraz koordynator ds stewardingu -  Jarosław Męczykowski. Kurs jest audytowany przez Przewodniczącego Wydziału Bezpieczeństwa PZPN - Andrzeja Bińkowskiego.
 
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia