20.02.2007

Wygrany sparing Arki na koniec zgrupowania w Turcji (Gazeta Wyborcza)

Na zakończenie zgrupowania w Turcji piłkarze Prokomu Arka Gdynia pokonali Illicziwets Mariupil 3:1. W piątek gdynianie zagrają w Pucharze Ekstraklasy z Groclinem Grodzisk.

To był już drugi podczas obozu w Turcji mecz Arki z Illicziwetsem, trzynastą drużyną ligi ukraińskiej. W pierwszym spotkaniu górą byli rywale, którzy wygrali 3:0, wczoraj wyraźnie lepsza była Arka. Początkowo podopieczni Wojciecha Stawowego mieli na koniec zgrupowania zagrać z Dynamem Mińsk, ale drużyna wicemistrza Białorusi zrezygnowała z gry z powodu nadmiaru kontuzji w zespole. Na rewanż zgodzili się jednak Ukraińcy. Początek znów był trudny, bo już w 14. minucie Arka przegrywała 0:1. Piłkarze Stawowego nie wpadli jednak w panikę, a wyrównująca bramka padła jeszcze przed przerwą - po dośrodkowaniu Damiana Nawrocika swojego pierwszego gola w barwach Arki zdobył pozyskany zimą z Lecha Poznań Marcin Wachowicz. W drugiej połowie Arka zdecydowanie przeważała. Dobrze grał zwłaszcza Nawrocik, który momentami ośmieszał rywali sztuczkami technicznymi. Gdynianie nie tylko bawili się grą, ale i strzelali ładne bramki. W 52. minucie, po rzucie rożnym, rywale wybili piłkę przed pole karne, ale tam czekał na nią Tomasz Mazurkiewicz, który popisał się pięknym strzałem z woleja w okienko. Dwie minuty później było już 3:1. Mateusz Kołodziejski przejął piłkę na lewej stronie, dobrze podał do wbiegającego w pole karne Wachowicza, a ten nie dał szans bramkarzowi.

Był to ostatni mecz sparingowy Arki w Turcji. W środę rano gdynianie wracają do Polski, a konkretnie do Grodziska. W piątek zagrają bowiem z Groclinem mecz Pucharu Ekstraklasy. Transmisja spotkania w Polsacie Sport o godz. 19.30.