22.02.2007

Udany rewanż

Na zakończenie zgrupowania w Turcji piłkarze Prokom Arki Gdynia spotkali się z 13. drużyną ukraińskiej ekstraklasy, Illychivetsem Mariupil. W pierwszym meczu sparingowym podczas tego obozu gdynianie ulegli Ukraińcom 0:3. Teraz się zrewanżowali wygrywając 3:1 (1:1).

Bramki dla Arki: Marcin Wachowicz (39', 54'), Tomasz Mazurkiewicz (52').

Arka: Witkowski (46' Biecke) – Kościelniak, Jawny Weinar, Jakosz – Ulanowski, Mazurkiewicz, Karwan – Dziedzic (46' Kołodziejski), Wachowicz, Nawrocik.

Pierwotnie podopieczni Wojciecha Stawowego mieli na koniec zgrupowania grać z Dynamem Mińsk, ale Białorusini zrezygnowali z gry z naszym zespołem z powodu nadmiaru kontuzji. Nadarzyła się więc okazja do rewanżu, z której żółto-niebiescy skorzystali. Choć początek znowu był trudny, bo już w 14 min. Arka przegrywała 0:1. Na szczęście nasi piłkarze nie przejmowali się tym zbytnio i konsekwentnie realizowali swój plan działania.

Wyrównująca bramka padła jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu Damiana Nawrocika swojego pierwszego gola w barwach Arki zdobył Marcin Wachowicz.

O ile pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, to w drugiej części Arka zdecydowanie przeważała. Ukraińcy byli momentami bezradni, a nasi zawodnicy poczuli „wiatr w żaglach” i po prostu cieszyli się grą. Lubował się w tym szczególnie Nawrocik, który swoimi technicznymi zagraniami ośmieszał rywali.

Gdynianie w drugiej części jednak nie tylko bawili się piłką, ale i strzelali bramki. I to jakie. W 52 min. po rzucie rożnym rywale wybili piłkę przed pole karne, a tam już czekał Tomasz Mazurkiewicz, który popisał się pięknym wolejem w samo okienko. Dwie minuty później było już natomiast 3:1. Mateusz Kołodziejski przejął piłkę na lewej flance i bardzo dobrze podał do wbiegającego w pole karne Wachowicza. Nowy nabytek Arki nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Był to ostatni mecz sparingowy Arki na zgrupowaniu w Turcji. Jutro nad ranem Arka opuści Riwierę Turecką i via Berlin zamelduje się w Grodzisku Wlkp., gdzie w piątek zagra mecz Pucharu Ekstraklasy z tamtejszym Groclinem. Transmisja "live" z tego meczu w Polsacie Sport o godz. 19:30.