09.11.2010

Juniorzy starsi: Gedania - Arka 0:8 (relacja)

Trzynaste kolejne zwycięstwo zanotowali młodzi arkowcy wygrywając w Gdańsku z Gedanią 8:0. Był to ostatni mecz rundy jesiennej. Arka przewodzi w tabeli z przewagą 6 punktów nad Lechią, która niespodziewanie przegrała w niedzielę mecz z Chojniczanką w Chojnicach.

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 13. kolejka:

Gedania II Gdańsk - Arka Gdynia 0:8 (0:5)
Bramki:
14' Róg, 15 Róg', 27' Róg, 35' Króll, 36' Pionk, 55' Róg, 63' Róg, 70' Żemojtel.

Arka Gdynia: Rybicki, Kleser, Kostkowski, Haberka, Kiernozek, Wesserling, Łaga, Janiak (60' Lewandowski), Króll (60' Uliasz), Pionk (46' Żemojtel), Róg.

Pozostałe wyniki 13. kolejki tutaj, tabela tutaj.

Zawodnicy z Gdyni przystąpili do tego meczu mocno skoncentrowani, nie zamierzali odpuszczać choćby na minutę. Od początku meczu stroną dominującą była Arka. Już pierwsze akcje w meczu mogły dać prowadzenie, lecz bramka padła dopiero po kwadransie gry. Bartosz Pionk idealnie obsłużył Karola Roga, któremu nie pozostało nic innego jak dać prowadzenie Arce. Zaledwie minutę później było już 2:0, po dośrodkowaniu Radosława Kiernozka ponownie na listę wpisał się Róg. To był dzień Karola, który po raz kolejny okazał się skuteczny w 27 minucie spotkania po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego w samo okienko bramki Gedanii. W 35 minucie po indywidualnej akcji Grzegorz Króll zdobył czwartego gola dla żółto-niebieskich. Minutę poźniej strzelec postanowił wyłożyć piłkę Bartoszowi Pionkowi, a ten ustalił wynik do przerwy. Po wznowieniu gry przetasowana drużyna z Gdyni nie grała już tak ładnie jak w pierwszej odsłonie, lecz nie zamierzała przestawać strzelać kolejne bramki. Jako pierwszy ponownie na listę strzelców wpisał się Róg, strzelając bramkę po indywidualnej akcji w 55 minucie. Piątego swojego gola w tym meczu Karol Róg uzyskał w 63 minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Klesera, który wyjątkowo wystąpił na pozycji napastnika (nominalnie środkowy obrońcy). Ostatnią bramkę w meczu uzyskał rezerwowy napastnik Filip Żemojtel w 70 minucie gry.

Ponownie arkowcy nie byli litościwi dla drużyny przeciwnej strzelając aż osiem bramek. Gratulacje dla chłopaków oraz trenerów, a przypominamy, że drużynę juniorów starszych prowadzą: Robert Wilczyński, Maciej Dragosz oraz Dariusz Ulanowski.