10.08.2010

ME: Zwycięstwo na początek. Arka - Wisła 1:0.

Grająca w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała w spotkaniu otwierającym rozgrywki Wisłę Kraków 1:0 (1:0). Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył w 33. minucie Mateusz Szwoch.

Zobacz skrót meczu : TUTAJ.

Arka: Szromnik - Mokwa, Żołnierewicz, Brodziński, Liberacki (67 Kiernozek) - Patelczyk (73 Pionk), Sulima, Dąbrowski, Ziętarski - Bębenek (87 Króll), Szwoch.

Wisła: Marzec - Nalepa, Rajfur (24 Skórski), Cyzio, Cygan - Jeleń, Masiuda, Ligienza (46 Staniek), Chrapek - Brud, Papież (82 Marzec).

żółte kartki: Żołnierewicz, Sulima (Arka).

sędziował: Tomasz Tobiański (Gdańsk).
widzów: 100.

Po poprawnym w wykonaniu żółto-niebieskich meczu arkowcy pokonali na inaugurację rozgrywek Młodej Ekstraklasy Wisłę Kraków 1:0 (1:0). Od początku meczu żółto-niebiescy uzyskali optyczną przewagę, której nie umieli udokumentować. W 33 minucie Mateusz Dąbrowski wypatrzył wychodzącego na pozycję Mateusza Szwocha, a ten w sytuacji sam na sam płaskim strzałem w długi róg bramki Dawida Marca zapewnił Arce prowadzenie.

W drugiej połowie nasi piłkarze skupiali się na skutecznej grze w obronie ale zdarzało im się stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Tak było na przykład w 77 minucie, gdy po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego Roberta Ziętarskiego bramkarz Wisły końcami palców wybił piłkę na rzut rożny. Przez całe spotkanie w drużynie Arki wyróżniał się Adrian Sulima, który techniką przewyższał zarówno kolegów z drużyny jak i rywali.

Kolejne spotkanie młoda Arka rozegra w najbliższą niedzielę 15 sierpnia w Gdyni przeciwko Lechowi Poznań - początek o godzinie 12:00.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!