02.06.2010

Buldogi w finale PP rugby!

Rugbiści Arki po wygranej z Lechią Gdańsk 23:12 (17:7) awansowali do finału Pucharu Polski, w którym 26 lub 27 czerwca zmierzą się z Budowlanymi Łódź.!

Punkty:
Arka: Dawid Banaszek 8, Rafał Kwiatkowski 5, Sebastian Głuszek 5, Sergo Kvernadze 5.

Lechia: Anthony Coletta 5, Robert Kwiatkowski 5, Jurij Buchajło 2

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Marcin Wilczuk - Skindel (75 Kałduński), Andrzejczuk - Głuszek (54 Moroz), Rafał Kwiatkowski, Dąbrowski - Szostek (57 Krieczun) - Banaszek, Malochwy, Kvernadze (77 Motyl), Czubinidze, Simionkowski - Tsiklauri.

W obecności Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, Arkowcy odnieśli zasłużone i pewne zwycięstwo. Po 20 min, prowadzili 10:0, a do przerwy 17:7. Lechia zmniejszała straty indywidualnymi akcjami. Druga połowa była bardziej zacięta i zakończona wynikiem 6:5. Nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu zwycięstwa. Tym samym rugbyści RC Arka Gdynia maja szansę na zdobycie PP.

Gratulujemy awansu do finału i życzymy zwycięstwa z Budowlanymi!