12.05.2010

Arka ograła Piasta i opuściła strefę spadkową (LigaPolska.pl)

Arka Gdynia pokonała 2:1 Piasta Gliwice na własnym stadionie w meczu przedostatniej kolejki Ekstraklasy i opuściła strefę spadkową. Drużyna gości prowadzona przez Ryszarda Wieczorka spadła na przedostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Arki, która w 20. minucie objęła prowadzenie. Po błędzie defensywy Piasta do piłki dopadł Wilczyński, który na boisku pojawił się kilka minut wcześniej, i mocnym strzałem w długi róg zmusił Nalepę do kapitulacji.

W 32. minucie gospodarze doznali poważnego osłabienia, bowiem z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Budziński. Mimo gry w osłabieniu podopieczni Dariusza Pasieki bardzo dzielnie się bronili.

Trzy minuty przed zakończeniem spotkania Arka podwyższyła na 2:0. Po dośrodkowaniu Bozoka do piłki dopadł Trytko i strzałem głową zdobył drugiego gola dla swojego zespołu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną 2:1 gospodarzy, bowiem w ostatniej minucie honorowego gola dla Piasta zdobył Glik, który dopadł do piłki uderzonej przez Muszalika z rzutu wolnego.