17.04.2010

Arka rozbiła Orkana w sparingu (wp.pl)

Arka wygrała 7:1 piątkowy mecz sparingowy z Ornakem Rumia, rozgrywany na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Przemysław Trytko.

Do przerwy utrzymywał się remis 1:1. W 39. minucie Piotr Fera z Orkana nie wykorzystał rzutu karnego - jego uderzenie obronił Norbert Witkowski.

Zawodnicy Dariusza Pasieki zaczęli ostre strzelanie dopiero po przerwie. W tej części gry Kamil Biecke aż sześciokrotnie wyciągał piłkę z siatki.

Po przerwie testowany był też Amerykanin Aaron Pitchkolan, który zastąpił Dariusza Ulanowskiego.

Arka Gdynia - Orkan Rumia 7:1 (1:1) bramki: Joseph Désiré Mawaye 24, Miroslav Božok 47, Przemysław Trytko 53, 77, 82, Paweł Czoska 58, Stojko Sakalijew 84 - Marcus Vinícius 22

Arka Gdynia: Norbert Witkowski (46 Andrzej Bledzewski) - Piotr Robakowski (46 Łukasz Kowalski), Maciej Szmatiuk (46 Marcin Kalkowski), Dariusz Ulanowski (46 Aaron Pitchkolan), Robert Bednarek (46 Bartosz Brodziński) - Filip Burkhardt (46 Paweł Czoska), Adrian Mrowiec (46 Marcin Budziński) Bartosz Ława (46 Lubomir Lubenow), Tomasz Sokołowski (46 Miroslav Božok) - Joël Omari Tshibamba (46 Przemysław Trytko), Joseph Désiré Mawaye (46 Stojko Sakalijew).

Orkan Rumia: Kamil Biecke - Michał Skwiercz, Konrad Urbaniak, Jacek Manuszewski (46 Adrian Stępień), Piotr Fera (58 Bartłomiej Treppa) - Michał Smarzyński (58 Paweł Dziubiński), Zbigniew Bodzak (46 Rafał Siemaszko), Mateusz Prinz, Łukasz Kłos (46 Daniel Laskowski) - Marcus Vinícius (80 Sylwester Ilanz), Roland Kazubowski (46 Piotr Cetnarowicz).

Sędziował: Sylwester Tuszer (Gdańsk).