13. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Rodło Kwidzyn 9:0 (3:0)
Bramki: Patok (4), Bębenek (2), Brzuzy, Krause, Wójcik.

Arka: Szymkowiak (40' Krupski), Kiernozek, Haberka, Krause, Głuch (55' Sobótka), Szwoch, Paprocki, Brzuzy (55' Wójcik), Mokwa, Patok, Bębenek.

Kolejne zwycięstwo, na zakończenie rundy jesiennej, odnieśli arkowcy wygrywając z Rodłem Kwidzyn. Mimo, że dwóch podstawowych zawodników pojechało z drużyną Młodej Ekstarklasy do Wrocławia, nie przeszkodziło to wygrać kolejnego 13-go meczu z rzędu. W tej rundzie na Arkę nie było mocnych! Pomimo słabszej gry naszego zespołu, w tym meczu goście nie byli w stanie urwać nawet jednego punktu Arce. Worek z bramkami otworzył się dopiero w 19 minucie, sytuację sam na sam z bramkarzem Rodła wykorzystał Filip Patok, który w tym sezonie jest niesamowicie skuteczny. Jak sam trener podkreśla jest to "AS w rękawie". Przed przerwą Arka strzeliła jeszcze dwa gole. Najpierw Patok ponownie wykorzystał sytuację 1 na 1 z bramkarzem gości, potem kolejnego gola dołożył Adam Bębenek. Po przewrie Arka strzeliła jeszcze 6 goli. W 60 minucie trzecią swoją bramkę uzyskał Patok, potem kolejno strzelali: Bębenek, znowu Patok oraz Paweł Wójcik.

Po meczu trener Robert Wilczyński powiedział: Mimo, że był to słabszy mecz od poprzednich, cieszę się, że moi zawodnicy potrafili się zmobilizować i wygrać zdecydowanie te zawody. Całej drużynie należą się duże słowa pochwały, do wszystkich spotkań podeszli mocno skoncentrowani, szanowali każdego przeciwnika, czego od nich wymagałem. Widać, że jest to zgrana drużyna, każdy zawodnik jest mocnym punktem. Pomimo, że czasami mieli chwile słabości to zaszczyt pracować z takimi chłopakami. Zresztę z każdym rocznikiem to jest zaszczyt, szczególnie w takim klubie, który jest blisko mojemu sercu. Nie popadamy w samozachwyt, jesteśmy świadomi, że jeszcze mnóstwo ciężkiej pracy przed nami. Szczególne uznania dla drużyny SI Arki Gdynia (rocznik 94, o rok młodsi od pozostałych ekip) za to, że podnieśli poziom naszej ligi i dzięki temu pozwolili nam odskoczyć na kilka oczek od najgroźniejszych rywali... boiskowych.

13. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - KS Sulmin 12:0 (4:0)
Bramki: 2' Bukowski, 22' Ochrymiuk, 23' Roeske, 44' Roeske, 52' Bukowski, 55' Ochrymiuk, 58' Nawrocki, 62' Bukowski, 75' Roeske, 79' Janiak, 80' Łaga, 84' Bukowski.

Arka: Chudzik – Pionk (60' Lewandowski), Kleser, Łaga, Króll, Galikowski, Roeske, Wesserling, Nawrocki (60' Smulski), Ochrymiuk (60' Janiak), Bukowski.

Trener Maciej Cieślik: W ostatnim meczu rundy jesiennej Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych nasi zawodnicy dokonali nie lada wyczynu pokonując zespół KS Sulmin w stosunku 12:0. Rywale nie stanowili jednak trudnej przeszkody dla Arki, co nie zmienia jednak faktu rekordowego zwycięstwa. Drugim ważnym wydarzeniem jest rekord meczu bez straconego gola (4 mecze, 360 minut), a to głównie zasługa bramkarza Daniela Chudzika i doskonałej gry obronnej całego zespołu. Juniorzy starsi zakończyli rundę na trzecim miejscu w tabeli, zdobywając 29 punktów. Bilans spotkań to 9 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki, przy stosunku bramek 50 -11. Do połowy marca czeka nas teraz przerwa w rozgrywkach, zasłużony odpoczynek po udanej rundzie i czas przygotowań do rundy wiosennej.