23.09.2009

Puchar Polski: Polonia Bytom poległa w Bytowie!

Do ogromnej sensacji doszło w meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Bytovia II Bytów grała z Polonią Bytom. Gospodarze, którzy na co dzień grają w słupskiej lidze okręgowej pokonali piątą ekipę Ekstraklasy 2:1! Warto jednak podkreślić, że gospodarzy wspomagają również gracze pierwszego zespołu Bytovii (obecnie III liga).

Dość niespodziewanie z rozgrywkami pożegnał się również ŁKS Łódź, który na wyjeździe po bardzo zaciętym meczu uległ 2:3 drugoligowemu Startowi Otwock. Bramki dla gospodarzy zdobywali Nerijus Radzius (samobójcza), Adam Warszawski i Piotr Sobótka. Dla łodzian trafiali Adrian Świątek i Rafał Kujawa.

Inną sensację sprawił pierwszoligowy Dolcan Ząbki. Podopieczni Marcina Sasala prowadzili ze Śląskiem Wrocław już od 5. minuty po golu Marcina Stańczyka. Wyrównał W 69. minucie Sebastian Dudek. W dogrywce wyżej notowany Śląsk nie znalazł sposobu na gospodarzy i o awansie zdecydowały rzuty karne. Te niespodziewanie lepiej wykonywali piłkarze Dolcanu (5:4) i faworyt z Wrocławia odpadł z rozgrywek.

Efektownie zaprezentował się mistrz Polski, Wisła Kraków. Podopieczni Macieja Skorży grali na wyjeździe z Hetmanem Zamość i zgodnie z przewidywaniami wygrali wysoko. Po dwóch bramkach Patryka Małeckiego i jednym trafieniu Piotra Ćwielonga piłkarze "Białej Gwiazdy" mogli cieszyć się z efektownego zwycięstwa i awansu do 1/8 finału. Mecze tej fazy zaplanowano na 27 i 28 października.

Ogromne problemy z awansem miała także inna drużyna z Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok. Podopieczni Michała Probierza męczyli się z drugoligowym GKS Tychy aż do 120 minuty. W ostatnich sekundach dogrywki bramkę na wagę promocji do kolejnej rundy zdobył Kamil Grosicki. Wcześniej awans zapewniły sobie także Odra Wodzisław Śląski, Piast Gliwice i Arka Gdynia.

Seria "jedenastek" przyniosła z kolei zwycięstwo Cracovii. Krakowianie przegrywali z rewelacją poprzedniej rundy Piastem Kobylin, który wyeliminował Zagłębie Lubin. Bramkę dającą remis zdobył jednak Mateusz Klich, mimo że "Pasy" grały już w dziesiątkę. Po dogrywce również utrzymywał się wynik 1:1. Wreszcie w rzutach karnych goście zwyciężyli 4:2.