29.03.2009

Arka blisko półfinału

Arka Gdynia kontynuuje swoją dobrą passę w Pucharze Ekstraklasy. Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe Polonię Warszawa 2:0(1:0) i przed wtorkowym rewanżem znaleźli się w bardzo dobrej sytuacji. Gole dla Arki zdobyli Bartosz Karwan i Marcin Wachowicz. Bliski strzelenia trzeciego gola był Lubomir Lubenov, który z rzutu wolnego trafił w słupek.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

SKŁADY

Gospodarze od początku meczu starali się wykorzystać atut własnego boiska i z pierwszym gwizdkiem ruszyli do ataku. Jednak z akcji Czarnych Koszul nie wynikało nic konkretnego. Żółto-niebiescy starali się zyskać przewagę w środkowej strefie boiska i przy okazji kontrować. W 27. minucie Arka objęła prowadzenie. Nieudany strzał Przemysława Trytko został opanowany przy końcowej linii przez Bartosza Ławę. Kapitan Arki dośrodkował do Bartosza Karwana, który bardzo ładnym strzałem z woleja nie dał szans Radosławowi Majdanowi.

Po przerwie Polonia przyspieszyła tempo gry i atakowała coraz groźniej. Jednak podopieczni Czesława Michniewicza umiejętnie się bronili i cały czas czyhali na okazję do wyprowadzenia kontrataku. W 58. minucie Lubenov zagrał do Bartosza Ławy, który w sytuacji sam na sam z Majdanem podał do Wachowicz. Napastnik Arki miał przed sobą tylko pustą bramkę, ale mimo to nie zdołał umieścić piłki w siatce. Jednak 60 sekund później "Wachu" zrehabilitował się za swój poprzedni kiks i pięknym strzałem po równie ładnym zagraniu Karwana podwyższył wynik na 2:0 dla Arki. Gdynianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale świetny strzał Luboneva z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku.

Wygrana Arki 2:0 na boisku przeciwnika jest doskonałym punktem wyjścia przed wtorkowym rewanżem, który odbędzie się w Gdyni o godzinie 19.45.