14.02.2009

Rzut karny Nawrocika i remis Arki (Gazeta Wyborcza)

Przebywający na obozie w Turcji piłkarze Arki Gdynia zremisowali - dzięki bramce Damiana Nawrocika z rzutu karnego - sparing z 15. drużyną rumuńskiej ekstraklasy Politechniką Iasi. W sobotę gdynianie zmierzą się z Krywbasem Krzywy Róg z Ukrainy.

Po słabej i bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej obie jedenastki dały popis strzelecki.

Rumuńska drużyna dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Najpierw w 55. min Andrzeja Bledzewskiego pokonał Mircea Opera. Drugi raz bramkarz żółto-niebieskich skapitulował 19 min później, po strzale Cristiana Bratu.

Gdynianie za każdym razem pokazywali jednak charakter i wolę zmiany niekorzystnego wyniku. Dwie minuty po golu Opery na listę strzelców wpisał się Przemysław Trytko. A w 88. min ponownie do remisu doprowadził Nawrocik, który pewnie egzekwował rzut karny.

W drugiej połowie tego sparingu w barwach gdyńskiego klubu zadebiutował przebywający na testach bułgarski ofensywny pomocnik lub napastnik Ljubomir Ljubenow.

Drugi mecz z rzędu na boisku nie pojawił się z kolei Tomasz Sokołowski, który wciąż ma lekki uraz nogi.

Wiadomo już, że pierwszego wyjazdowego meczu Arki po zimowej przerwie - 28 lutego - z Jagiellonią Białystok, nie obejrzą fani gdyńskiej drużyny. Białostocki klub dostał bowiem pozwolenie na zamknięcie na całą rundę wiosenną trybuny dla gości.

Na pierwszy wyjazd kibice Arki będą mogli udać się dopiero 6 marca, kiedy to ich drużyna zagra w Zabrzu z Górnikiem.

- Wyjazd na ten mecz jest już w trakcie organizacji, a kibice mają nadzieję stawić się w Zabrzu dużą grupą - mówi rzecznik żółto-niebieskich Krzysztof Paciorek.

Piłkarze Arki będą w Turcji do 20 lutego. W tym czasie rozegrają jeszcze dwa sparingi - w sobotę z Krywbasem oraz 17 lutego z Farul Constanta.

Arka Gdynia - Politechnika Ia i 2:2 (0:0). Bramki dla Arki: Trytko (57.), Nawrocik (88. karny). Arka: Basić (46. Bledzewski) - Kowalski, Żuraw (46. Anderson), Łabędzki, Telichowski (46. Płotka) - Karwan (46. Kojder, 65. Bułka), Ulanowski (46. Scherfchen), Przytuła (46. Ljubenow), Ława (46. Wachowicz) - Zakrzewski (46. Nawrocik), Niciński (46. Trytko).