09.02.2009

Koreański remis Arki w Turcji (Gazeta Wyborcza)

W meczu sparingowym rozegranym w tureckim Side Arka Gdynia zremisowała z koreańskim Busan I'Park 1:1.

Na drugie zgrupowanie w Turcji Arka dotarła w czwartek po południu, a już dwa dni później czekał ją mecz z niezłym rywalem. Busan I'Park to 12. zespół ligi koreańskiej, w którym od tego sezonu gra m.in. Ahn Jung-hwan - uczestnik mistrzostw świata w 2002 i 2006 r., były piłkarz Perugii, Metz czy Duisburga.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do piłkarzy z Korei. Arka grała ospale, a rywale wykorzystali to już w 11. min. Szybko strzelili bramkę, ale wzbudziła ona kontrowersje, bo według niektórych obserwatorów padła ze spalonego. Arka obudziła się dopiero w drugiej połowie, choć to przed przerwą grał - przynajmniej teoretycznie - lepszy skład. W drugich 45 minutach dogodnych sytuacji dla drużyny z Gdyni nie wykorzystali Grzegorz Niciński i Michał Kojder (Arka wciąż nie doszła do porozumienia z Lechią Zielona Góra w sprawie jego transferu). W końcu gdynianie strzelili jednak wyrównującą bramkę. W 90. min prawą stroną boiska pobiegł Damian Nawrocik, który podał do Przemysława Trytki, a ten strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi. W Arce zadebiutował Maciej Scherfchen, który będzie wypożyczony z Lecha Poznań do końca sezonu.

Piłkarze z Gdyni będą w Side do 20 lutego. W tym czasie rozegrają jeszcze trzy sparingi: 11 lutego z Valarengą Oslo (Norwegia), 14 lutego z FC Charków (Ukraina) i 14 lutego z Farul Constanta (Rumunia).

Arka Gdynia - Busan I'Park 1:1 (0:1). Bramka dla Arki: Trytko (90.). Arka w I połowie: Bledzewski - Płotka, Żuraw, Łabędzki, Telichowski - Karwan, Scherfchen, Ława, Pietroń - Wachowicz, Zakrzewski. Arka w II połowie: Witkowski - Kowalski, Anderson, Żuraw, Sokołowski - Bułka (70. Michał Kojder), Ulanowski, Moskalewicz, Trytko - Nawrocik, Niciński.