10.02.2009

Remis z Koreańczykami

Arka Gdynia zremisowała w meczu sparingowym rozegranym w tureckim Side z 12. drużyną ekstraklasy Korei Południowej 1:1 (0:1). Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 90. minucie Przemysław Trytko. Remis był sprawiedliwym wynikiem. W pierwszej połowie dominowali piłkarze z Korei, druga należała do arkowców.

Piłkarze z Gdyni rozpoczęli dość niemrawo. Wykorzystali to rywale, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie, choć bramka według obserwatorów padła ze spalonego. W miarę upływu czasu arkowcy opanowali sytuację. Druga połowa to już przewaga żółto-niebieskich. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Grzegorz Niciński i testowany piłkarz Lechii Zielona Góra Michał Kojder. Nasi piłkarze uratowali remis w 90. minucie. Prawą stroną urwał się Damian Nawrocik, który podał piłkę na nogę do Przemysława Trytki. Ten strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi rywali.

Arka: (I połowa) Andrzej Bledzewski - Michał Płotka, Dariusz Żuraw, Michał Łabędzki, Błażej Telichowski - Bartosz Karwan, Maciej Scherfchen, Bartosz Ława, Marcin Pietroń - Marcin Wachowicz, Zbigniew Zakrzewski. (II połowa) Norbert Witkowski - Łukasz Kowalski, Anderson, Dariusz Żuraw, Tomasz Sokołowski - Krzysztof Bułka (70 Michał Kojder), Dariusz Ulanowski, Olgierd Moskalewicz, Przemysław Trytko - Damian Nawrocik, Grzegorz Niciński.