28.10.2008

Chmiest strzela, Arka remisuje (Dziennik Bałtycki)

W Bytomiu, w meczu Młodej Ekstraklasy, Arka zremisowała z miejscową Polonią 1:1 (1:0). Żółto-niebiescy wyjeżdżali jednak ze Śląska z uczuciem niedosytu, bo to spotkanie mogli wygrać.
Szczególnie dobrze gdynianie zagrali w pierwszych 30 minutach meczu. Już w 9 minucie Marcin Chmiest wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii i było 1:0. Ataki gości były składne, przemyślane, ale w kolejnych dobrych sytuacjach Chmiest już nie trafiał do bramki ani nie podawał do lepiej ustawionych partnerów. Po przerwie wart odnotowania był jeszcze strzał w słupek Przemysława Trytko i inicjatywę przejęli gospodarze. Po jednym z licznych dośrodkowań, w 86 min. spotkania, do remisu doprowadził Michał Zieliński.
- Szkoda, bo mogliśmy do przerwy strzelić Polonii 2-3 bramki więcej i byłoby po meczu. A tak po raz kolejny w tym sezonie straciliśmy gola i punkty w końcowym fragmencie spotkania - powiedział trener Jacek Dziubiński.
Polnord Arka: Kuć - Kowalski, Wilczyński, Urbaniak, Kowol - Sulima (46 Bułka), Czoska (88 Brodziński), Bazler (70 Baster), Barnik, Trytko - Chmiest (89 Krzemiński).