05.10.2008

ME: Lechia - Arka 1:1 (0:1)

Mecz Lechia Gdańsk - Arka Gdynia w ramach 8.kolejki rozgrywek Młodej Ekstraklasy zakończył się remisem 1:1 (0:1). Piłkarze trenera Dziubińskiego nie zdołali się zrewanżować za wczorajszą porażkę starszych kolegów. choć byli naprawdę blisko.

Cały mecz w Gdańsku przebiegał bardzo dynamicznie, składne i efektowne akcje kibicom widocznie się podobały, miło patrzeć na taką grę. Bramkową sytuację wyplasował już w 26' obrońca Michał Kowol podając sprytnie piłkę,do pomocnika Wojciecha Barnika. a ten we wspaniały sposób umieszcza futbolówkę w siatce. Do końca pierwszej połowy gra obydwu drużyn niezaskakiwała, Arka za wszelką cenę próbowała się przebić przez obronę rywala, lecz niestety z negatywnym skutkiem.

W drugiej połowie meczu zaskakującą zmianę w drużynie gości przeprowadził trener Jacek Dziubiński, za strzelca bramki Wojtka Barniaka na boisko wchodzi niespodziewanie Marcin Budziński! Arkowcy z każdą minutą wywierali coraz większą presję na rywalach, który zmusiła do agresywnej gry, której skutkiem była czerwona kartka Krysińskiego po taktycznym faulu na Marcinie Chmieście, który wychodził "sam na sam" z Pawłem Kapsą, od tego momenty gospodarze grali w dziesiątkę i chwilową przewagę uzyskała Arka. Długo nie musieliśmy czekać aż stany drużyn się wyrównają. Paweł Czoska do 83' uzbierał dwie żółte kartki, czego skutkiem była oczywista czerwona kartka. Od tego momentu obie drużyny jakby zaczęły od nowa ten mecz. Jedną z niewielu bramkowych sytuacji Lechia wykorzystała pod koniec meczu, w 86' bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Szuprytowski wykonując samotny rajd do bramki.

Obie drużyny występowały w nieco ulepszonych składach, a to za sprawą obecności zawodników z pierwszej drużyny, m.in. tych, którzy wczoraj nie dostali szansy gry na ul. Olimpijskiej, gdzie przypomnijmy, Arka Gdynia niespodziewanie uległa Lechii Gdańsk 0:1.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 1:1 (0:1)