06.09.2008

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 2:2 (1:1) (Dziennik Bałtycki)

Od remisu zaczęli gdyńscy piłkarze udział w nowej edycji Pucharu Ekstraklasy. Polnord Arka zremisowała w Bełchatowie 2:2. Obaj trenerzy dali pograć kilku zawodnikom, którzy nie pokazuję się w lidze w podstawowych składach. W Bełchatowie zadebiutowali na przykład pozyskani kilka dni temu Marcin Drzymont i Piotr Kuklis.
Gospodarze pierwsi cieszyli się z prowadzenia, kiedy w 7 minucie Paweł Adamiec przerzucił piłkę nad interweniującym Tomislavem Basićem. Pięć minut później sprytnym strzałem w długi róg do wyrównania doprowadził Marcin Pietroń. Kolejne bramki, po jednej dla każdej ze stron, padły po przerwie i mecz zakończył się zasłużonym remisem. A już w poniedziałek w Gdyni w PE Arka podejmie w derbowym meczu Lechię Gdańsk.

GKS Bełchatów - Polnord Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Paweł Adamiec (7), 1:1 Marcin Pietroń (12), 2:1 Tomasz Wróbel (47), 2:2 Przemysław Trytko (63).
GKS Bełchatów: Sapela - Herrera (63 Fonfara), Drzymont, Pietrasiak (46 Cecot), Klepczarek - Wróbel, Jarzębowski (46 Gol), Rachwał, Kuklis - Adamiec (79 Kuswik), Chwalibogowski.
Arka: Basić - Sokołowski, Żuraw, Anderson, Baster - Trytko, Łabędzki (46 Budziński), Przytuła, Pietroń (46 Karwan) - Nawrocik (77 Zakrzewski), Niciński (57 Chmiest).
Sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz). Żółte kartki: Marek Baster i Przemysław Trytko (obaj Arka). Widzów ok. 700.