07.09.2008

Remis Arki w Pucharze Ekstraklasy z GKS Bełchatów

Arka zremisowała z GKS Bełchatów 2:2 w spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy.

Prowadzenie gospodarzom w 7. minucie dał Paweł Adamiec, który wykończył szybką kontrę drużyny z Bełchatowa. Wcześniej lekko przeważała Arka. Groźnie dośrodkowywał Sokołowski. Strzelać próbował Niciński.

Arkowcy wyrównali w 12. minucie w zamieszaniu podbramkowym najpierw próbował strzelać Przemysław Trytko, którego uderzenie zablokowali obrońcy. Do piłki doszedł Marcin Pietroń, który płaskim strzałem pokonał Łukasza Sapele. Po zdobyciu wyrównującej bramki Arka nadal dominuje na boisku. Strzelał Przemysław Trytko, ale tym razem pewnie zachował się Sapela.

Z upływem czasu spotkanie się wyrównało. Arce nie było już tak łatwo dochodzić do sytuacji strzeleckiej. Prowadzenie próbowali objąć rywale. W 25. minucie po wrzutce Patryka Rachwała głową obok bramki uderzał Piotr Kuklis. Ostatnie minuty pierwszej połowy nie przyniosły dogodnych okazji do zmiany wyniku. Z dystansu niecelnie strzelał Krzysztof Przytuła. Gracze GKS-u kilkakrotnie dośrodkowywali w pole karne Arki, jednak piłkę skutecznie wybijali nasi obrońcy.

Po przerwie trener Arki dokonał dwóch zmian. W miejsce Marcina Pietronia oraz Michała Łabędzkiego na murawie pojawili się Bartosz Karwan i Marcin Budziński. Druga część meczu rozpoczęła się pechowo dla Arki. W 47. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył strzałem głową Tomasz Wróbel.

W 58. minucie w miejsce Grzegorza Nicińskiego na boisku pojawił się wracający po kontuzji Marcin Chmiest.

W drugiej połowie zaznaczyła się przewaga GKS-u. Strzał Pawła Adamca obronił jednak Tomislav Bašić, a uderzenie Chwalibogowskiego było niecelne. W 63. minucie ładnie lewym skrzydłem urwał się Marek Baster, dograł na głowę do Przemysława Trytki, a ten dał Arce wyrównanie.

W 77. minucie Damiana Nawrocika zmienił Zbigniew Zakrzewski. Trener Michniewicz zdecydował się spróbować wywieźć z Bełchatowa komplet punktów. Końcowe minuty meczu to dość nieporadne ataki z obydwu stron. Dośrodkowywali Wróbel i Karwan, ale w obydwu wypadkach skutecznie interweniowali obrońcy.

W samej końcówce Arkowcy zamknęli gospodarzy na ich połowie. Bramkę mogli zdobyć Zakrzewski oraz Anderson. Uderzenie tego pierwszego zablokowali jednak obrońcy, strzał drugiego był niecelny.

5 września 2008, 18:00 - Bełchatów
GKS Bełchatów 2-2 Arka Gdynia
Paweł Adamiec 7, Tomasz Wróbel 47 - Marcin Pietroń 11, Przemysław Trytko 63

Bełchatów: 12. Łukasz Sapela - 17. Jhoel Alexander Herrera Zegarra (64, 22. Grzegorz Fonfara), 28. Marcin Drzymont, 15. Dariusz Pietrasiak (46, 6. Edward Cecot), 2. Piotr Klepczarek - 23. Tomasz Wróbel, 20. Patryk Rachwał, 8. Tomasz Jarzębowski (46, 5. Janusz Gol), 32. Piotr Kuklis, 30. Bartłomiej Chwalibogowski - 26. Paweł Adamiec (80, 60. Grzegorz Kuświk).

Arka: 28. Tomislav Bašić - 6. Tomasz Sokołowski, 4. Dariusz Żuraw, 2. Anderson, 15. Marek Baster - 10. Damian Nawrocik (77, 11. Zbigniew Zakrzewski), 29. Krzysztof Przytuła, 21. Michał Łabędzki (46, 27. Marcin Budziński), 24. Marcin Pietroń (46, 13. Bartosz Karwan) - 16. Grzegorz Niciński (58, 9. Marcin Chmiest), 19. Przemysław Trytko.

żółte kartki: Baster, Trytko.

sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).