24.08.2008

Arka pokonuje Piasta Gliwice w Wodzisławiu 2:1 (2:0)!

Żółto-niebieska "machina" zaczyna się rozpędzać. Już po trzeciej kolejce gdyńska Arka zajmuje czołowe miejsce w tabeli rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2008/09!

Pierwszy wyjazd, pierwsze zwycięstwo na gościnnym terenie odniósł trener Czesław Michniewicz wraz ze swoją kadrą wygrywając mecz z Piastem i równocześnie pokonując go 2:1 (do przerwy 2:0). Wszystko wyjaśniło się w pierwszej połowie meczu, gdy swoje snajperskie umiejętności zaczął ujawniać nowy nabytek Arki - Zbigniew Zakrzewski strzelając dwie bramki po wspaniałych podaniach Marcina Wachowicza i Bartosza Karwana w 37' i 39' spotkania.

Nadzieje, na wygraną meczu gliwiczanom dał Stanisław Wróbel, który w obrębie pola karnego oddał skuteczny strzał w "okienko" Norberta Witkowskiego 5 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania. Już chwilę później, Piast znowuż zagroził bramce Arki, ale Marcin Folc nie potrafił wykorzystać sytuacji "sam na sam" z goalkeeperem żółto-niebieskich. Do końca spotkania gospodarze oddali dwa trudne strzały głową, niecelne...

Bramki: Wróbel 50' - Zakrzewski 36', 39'.

PIAST: Kasprzik - Michniewicz, Gamla, Banaś, Sedlacek - Kaszowski, Widuch, Muszalik, Kukulski (43 Wróbel) - Koczon (46 Folc), Prędota (69 Bojarski).

ARKA: Witkowski - Sokołowski, Żuraw, Łabędzki, Płotka - Karwan, Przytuła, Ulanowski, Ława (86 Trytko) - Wachowicz (90 Kowalski), Zakrzewski (80 Nawrocik).

Kartki: 73' Widuch (ż)