TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.06.2022

Sparing nr 1: Arka Gdynia - Radunia Stężyca 0:0

W sobotę na bocznym boisku Gdyńskiego Centrum Sportu nasz zespół rozegrał pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do sezonu 2022/23. Rywalem była drugoligowa Radunia Stężyca. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.

 

Lato 2022/23 sparing nr 1:

 

Arka Gdynia – Radunia Stężyca 0:0

 

Arka (1. połowa): Krzepisz - Tomal, Marcjanik, Dobrotka, Ziemann - Purzycki - Żebrowski, Bednarski, Aleman, Adamczyk - Czubak.

Arka (2. połowa): Molenda - Lipkowski, Stolc, Memić, Zmorzyński - Skóra, da Silva, Milewski, Hiszpański - Kobacki, Kuzimski.

 

Jak zawsze w tego typu grach kontrolnych, szkoleniowcy posyłają w bój dwie jedenastki. Nie inaczej było i tym razem. Trener Ryszard Tarasiewicz w pierwszej połowie postawił na grę systemem 4-1-4-1, po przerwie zaś oglądaliśmy 4-4-2. Co jest różnicą w porównaniu do minionych rozgrywek, to fakt, że żółto-niebiescy szukają dla siebie najdogodniejszej taktyki, ale już z czwórką nominalnych defensorów.

 

Przeciwko Raduni zaprezentowało się trzech pozyskanych tego lata zawodników: w pierwszej połowie grali Marcel Ziemann oraz Adrian Purzycki, po przerwie zaś Przemysław Stolc.

 

Od początku rywalizacja przebiegała w spokojnym tempie. Widać było, że dla obu zespołów to dopiero początek okresu przygotowawczego. Gra toczyła się głównie w środku pola z optyczną przewagą Arkowców. Sytuacji podbramkowych było niewiele, lecz to goście do przerwy powinni schodzić z jednobramkowym prowadzeniem. W sytuacji trzech na jednego nie potrafili jednak wykorzystać szansy.

 

Po zmianie strony sporo zmian, acz przewaga żółto-niebieskich nieco mocniej się zarysowała. W dalszym ciągu ciekawie konstruowane akcje swój bieg kończyły najczęściej na ostatnim podaniu - brakowało wykończenia. W bardzo dobrych sytuacjach był jednak remis. Swoją szansę miał grający w tym meczu w ataku Olaf Kobacki, lecz w ostatnim momencie jego strzał został zablokowany.

 

Radunia szukała swoich okazji, ale dobrze w obronie zorganizowani byli Arkowcy. Ostatecznie bramek w pierwszym letnim sparingu nie oglądaliśmy. Kolejne spotkanie kontrolne za tydzień o tej samej porze. 25 czerwca Arka podejmie w Gdyni Olimpię Elbląg. Start zaplanowany jest na godzinę 11.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia